שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול למטייל - טיולי עבור לקוחות סובארו במדבר יהודה

תריסר מלקוחות למטייל - טיולי זכו להשתתף בטיול מיוחד שנולד עבור לקוחות סובארו - כי SUV אמיתי זה רק 4X4.
למזג האוויר הסוער בדרום היו תכנונים אחרים אך למעט שינויים נקודתיים במסלול הטיול וגשם לפרקים הטיול התנהל כמתוכנן, היה נהדר והסתיים כחוויה מדברית מיוחדת

image

סובארו לנצח!!! כי SUV אמיתי זה רק 4X4

איך טיול נולד, כמו תינוק... בפראפראזה על מילות השיר של הכבש השישה עשר, כך בדיוק יצא לאוויר העולם הטיול הבא, עם לא מעט צירי לידה. ההתחלה הייתה פשוטה יחסית, שיתוף פעולה בין אתר למטייל - טיולי ליבואן סובארו ואנחנו באתר השטח, הוליד תכנון לטיול על מצוק ההעתקים היוצא מקיבוץ אלמוג ומסתיים במצוקי דרגות. אלא שהחורף הקשה שעבר גם על המדבר, הפך את החצייה של נחל אוג לכיוון מצוק ההעתקים למעט מאתגר (עדיין אפשרי עבור הסובארואים), וכך משיקולי זמן/סיכון/טיול החלטנו להוריד את הטיפוס ולהיכנס בחלקו הגבוה של המצוק.

imageנאור מאתר "טיולי" מרביץ תורה

מזג האוויר החליט להתערב פעם נוספת, ותחזיות לסערת גשמים באזור דחפה אותנו להעלות את מסלול הטיול בגובה טופוגרפי - למען הפחתת הסכנה משטפונות, למסלול הקלאסי והיפהפייה מבקעת הורקניה, מרסבא, הר מונטר ויציאה ממישור אדומים/קידר. גשם רב שירד ערב לפני הטיול באזור סוף המסלול המתוכנן, הפך את האזור של קידר לבוצי וחלק ביותר, מה שחייב היערכות והתאמה נוספת. אולי....

image

מדוע אולי? - פשוט משום שבשעה 09:00 כאשר נפגשנו עם הקבוצה בתחנת הדלק שליד קיבוץ אלמוג, יצאה השמש ברוב הדרה והזכירה לנו כי אנו אכן במדבר. אז חזרה לתכנון המקורי (אולי...), נסיעה בבקעת הוקרניה הירוקה ועלייה לכיוון המרסבא בשביל, שבשל עבודות תשתית הפך את "מעלה המרסבא" של פעם, לעלייה נוחה שביום רגיל יכולה להתאים אף לרכבי הנעה קדמית, עד כשני ק"מ לפני התצפית אל המנזר. אנו המשכנו עם כלי השטח האמיצים של סובארו עד לתצפית היפה אל המרסבא המדהים, ואז החליטה השמש להעלם ולאפשר לעננים להתחיל ולהרטיב את האזור. לאחר מבט במכ"מ גשם החלטנו כי הדרך הבטוחה הינה לרדת בחזרה ולנסוע לתצפית על מצוק ההעתקים, לשם יגיע הגשם מאוחר יותר.

קישור לסיפור המלא של מנזר המרסבא

image

לאחר עצירה בבאר מים פעיל, או שהיה כך עד לא מזמן. המשכנו בדרך המחורצת מגשמים רבים, אל עבר אחת מנקודות התצפית היפות של מצוק ההעתקים, בין עיינות צוקים (עין פשחה) לקיבוץ קלי"ה. הנקודה המושלמת לארוחת צהריים. אמנם הנקודה הייתה מושלמת אך הגשם שהחל לרדת מוקדם ממה שהערכנו, הריץ אותנו חזרה למכוניות, ולדרך שמתחילה להיות בוצית וחלקלקלה.

image

ניסינו לסחוט את הלימון ללימונדה בדמות שטפון באחד הנחלים, כשנחל אוג הוא המועדף עלינו, אבל פה המזל לא ממש האיר לנו פניו ולצערנו השיטפון בנחל אוג לא הגיע, אבל הגשם כן בא ובגדול, מה שהבריח אותנו למכוניות פעם נוספת, הפעם לכיוון הביתה.

תודה לקבוצה נהדרת שזרמו עם מזג האוויר החורפי, הגשם ושינויי המסלול, והפכו טיול שהיה יכול להיות קשה מכמה בחינות, למהנה מכל הבחינות.
כן ירבו ושניפגש בשטח.

מסלולי טיול מפורטים במדבר יהודה:

קישר למסלול טיול בצפון מדבר יהודה

קישור למסלול טיול ארוך סובב דרום מדבר יהודה

קישור למסלול טיול לאורכו של נחל פרס ועד לנחל תחמס

קישור למסלול טיול המטפס את מדבר יהודה

למסלולי טיול נוספים במדבר יהודה - הקליקו כאן



הרשם לדיוור מועדון

לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

4 תגובות

1

gonyn

16 במרץ 2020 ב 12:20

היה נהדר

2

gil.sadres1930

16 במרץ 2020 ב 12:23

היה ממש כיף, נהננו מאוד, חיים אלוף, מחכים לפעם הבאה.
גיל

3

אורח/ת - אייל פרידמן

17 במרץ 2020 ב 06:53

היה כיף מאוד

4

אורח/ת - רועי

20 במרץ 2020 ב 06:50

היה טיול מהנה ביותר תוך התחשבות במזג האוויר ובהדרכתו של חיים שהיה נעים ומלמד כאחד