פורומים

- שטח 4x4

כתבה חדשה: מזרח ירדן הכי אתגרי שיש! ועוד יממה מעבר...

28 בדצמבר 2019 ב 06:33 9 תגובות 12611 צפיות profile imageOgash Ofer
המסעות למזרח ירדן לעומקו של חצי האי ערב הם אתגריים מיסודם - מאות קילומטרים של נהיגה בשממה מוחלטת ואי וודאות מבחינת מזג האוויר יוצרים תמהיל ייחודי וקשה, וזו רק נקודת הפתיחה.
המסע של דצמבר 2019 התנהל "כרגיל" ואף "זרם" מהר מהמתוכנן למרות צמיגים קרועים, כמה חילוצים, וסופת חול אדירה. אבל רגע... (כ-120 ק"מ) לפני שסיימנו את הנהיגה בשטח נתקענו בביצת לס אדירה שהשאירה אותנו במקום 36 שעות! לחילוץ קבוצתי מרשים ומגבש שייזכר לנצח.
לכול המשתתפים והג'יפים שלום! (למעט הכננת של הדיפנדר) והאדרנלין עוד יחמם את החורף הקרוב
לכתבה - מזרח ירדן הכי אתגרי שיש! ועוד יממה מעבר...
הוספת תגובה
  • 1. gepeto 28 בדצמבר 2019 ב 10:23

וואי וואי וואי איזו חוויה !!!!
    משהו שזוכרים לכל החיים. תענוג.
    איך פיספסנו את זה ?? ;-)

הוספת תגובה צטט והגב
  • 2. אורח/ת - מוסא 28 בדצמבר 2019 ב 16:52

אני הייתי במסע דומה משהו מרהיב וגם תושבים הירדנים אנשים נפלאים ומגישים עזרה בלי לחכות לתמורות

הוספת תגובה צטט והגב
  • 3. אורח/ת - רועי מזרחי 29 בדצמבר 2019 ב 13:02

גם אני רציתי להודות לכולם על חוויה מטורפת שזכיתי לחוות בזכותכם!
    טיול שטח ראשון שלי וללא ספק לא אחרון!
    היה מדהים לראות איך תפעלתם את כל הימים האחרונים וללא ספק אתם תותחים אחד אחד, סביר להניח שעם צוות אחר הרכבים היו עדיין עמוק בביצה.
    כבוד עבורי היה להכיר אתכם ולטייל איתכם.
    תודה רבה!

הוספת תגובה צטט והגב
  • 4. אורח/ת - אהוד 29 בדצמבר 2019 ב 21:43

וואו נראה מדהים ובהחלט חלום שיום אחד אני עוד אגשים אותו לעשות טיול שכזה. בינתיים אני הסתפק בנסיעה על הג'יפ בשטחים המעטים שבארץ (: מה שכן חייב לומר שאם היו מביאים לחילוץ את הראם 3500 החילוץ היה מתנהל יותר טוב כי הוא רכב שיותר בנוי למדבריות קשות..

הוספת תגובה צטט והגב
  • 5. אורח/ת - קובי קרין 30 בדצמבר 2019 ב 19:47

אין, אין על ההרפתקאות עם עפר.

הוספת תגובה צטט והגב
  • 6. אורח/ת - דן לוי 01 בינואר 2020 ב 08:38

לילה חשוך, אני הולך באמצע טור של אנשים שהכרתי רק לפני מספר ימים . המים הקרים מגיעים עד מתחת לברך והרגלים מחליקות בתוך הבוץ העמוק. כבר הפסקתי לשים לב לשריטות ולדקירות בכף הרגל. המשקל של כבלי המתכת והרצועות הארוכות מציק בכתף. הטור ממשיך לזוז, בלי קול רק השיקשוק של הצעדים בביצה והנשימות העמוקות נשמעות. הירח מתחיל לעלות בשמיים הכהים ומאיר באור עדין כמעט מלטף ברכותו את התנועה הנוקשה... זאת התמונה שתיזכר לי ביותר מהמסע למדבר במזרחי בירדן בדצמבר 2019.
    בסוף 2019 הוזמנתי על ידי מספר מכרים להצטרף לקבוצת טיול לעומק המדבר הירדני. המסע היה מרתק. נופים אין סופיים ומגוונים של מדבר, דיונות חול המתחלפות בגבעות והרי גרניט, סלעי בזלת שבורים באפיקי נחלים חרבים. שבטי בדואים נודדים עם עדרי צאן ועשרות טלאים צעירים החיים בפשטות נוסטלגית באוהלים כהים. עיירות מדבר שבורות ואנשים קשי יום אך מחויכים. שעות רבות של נהיגה במרחבים הבלתי נגמרים של הארץ היפה הזאת, ולסיום חילוץ ארוך מתיש ומגבש עם הרבה עזרה הדדית ובלי כעס כאילו כולנו מכירים כבר שנים ארוכות...

הוספת תגובה צטט והגב
  • 7. profile image Ogash Ofer 01 בינואר 2020 ב 08:40

אורח/ת - דן לוי כתב/ה:
    "

לילה חשוך, אני הולך באמצע טור של אנשים שהכרתי רק לפני מספר ימים . המים הקרים מגיעים עד מתחת לברך והרגלים מחליקות בתוך הבוץ העמוק. כבר הפסקתי לשים לב לשריטות ולדקירות בכף הרגל. המשקל של כבלי המתכת והרצועות הארוכות מציק בכתף. הטור ממשיך לזוז, בלי קול רק השיקשוק של הצעדים בביצה והנשימות העמוקות נשמעות. הירח מתחיל לעלות בשמיים הכהים ומאיר באור עדין כמעט מלטף ברכותו את התנועה הנוקשה... זאת התמונה שתיזכר לי ביותר מהמסע למדבר במזרחי בירדן בדצמבר 2019.
    בסוף 2019 הוזמנתי על ידי מספר מכרים להצטרף לקבוצת טיול לעומק המדבר הירדני. המסע היה מרתק. נופים אין סופיים ומגוונים של מדבר, דיונות חול המתחלפות בגבעות והרי גרניט, סלעי בזלת שבורים באפיקי נחלים חרבים. שבטי בדואים נודדים עם עדרי צאן ועשרות טלאים צעירים החיים בפשטות נוסטלגית באוהלים כהים. עיירות מדבר שבורות ואנשים קשי יום אך מחויכים. שעות רבות של נהיגה במרחבים הבלתי נגמרים של הארץ היפה הזאת, ולסיום חילוץ ארוך מתיש ומגבש עם הרבה עזרה הדדית ובלי כעס כאילו כולנו מכירים כבר שנים ארוכות...

"
    תודה לדוק דן על התגובה שמיד מחזירה אותי לחוויה המאוד מיוחדת אי שם באמצע הלילה (שני הלילות) של החילוץ.
    ועוד רבות יסופר על השקשוקה שבין הלילות!
    אומרים כי חיילי הצבא הירדנים מזמינים את דוק להיות הטבח הצבאי הראשי.

הוספת תגובה צטט והגב
  • 8. profile image Ogash Ofer 01 בינואר 2020 ב 08:45

אורח/ת - קובי קרין כתב/ה:
    "

אין, אין על ההרפתקאות עם עפר.

"
    תודה רבה קובי - מחזיר אותי מיד לאותו יום ולילה בלב המדבר המערבי, רק אנחנו והאופנועים:
    https://www.4x4.co.il/article/13004

הוספת תגובה צטט והגב
  • 9. profile image Ogash Ofer 01 בינואר 2020 ב 08:47

ויש גם את הסיכום הזה למצרים - שכך הוא מתחיל:
    "במהירות של 140 קמ"ש על שביל כורכר כשהאופנוע יציב כמו קטר ואני חושב לעצמי "איזו יציבות מדהימה" - זה הגיע! אני מרים את המבט מלוח השעונים ואז, אני רואה את האבן. ההתנגשות בה בלתי נמנעת ובכל זאת אני מצליח בפקודת היגוי קטנה לחמוק ממנה עם הגלגל הקדמי, אבל האחורי חוטף והאופנוע מתחיל להתנדנד ימינה ושמאלה... "

https://www.4x4.co.il/article/7216

הוספת תגובה צטט והגב
ביטול