שטח 4X4 > יומני מסע בעולם > ירדן

המסע למזרח ירדן - מאי 2015

שנים שאני מוביל קבוצות למסלול הקלאסי במערב הממלכה האשמית של ירדן ותמיד סקרן אותי הצד המזרחי של המדבר עד ש... חבורה של למעלה מ- 10 חברים מהכפר עראבה התארגנו ויצאנו לטיול 'פרטי' לחלק המזרחי וזאת מבלי שוויתרנו על שעשועים, כלומר דיונות ומים, בצד הדרום מערבי של ירדן.
הדריך: וייזל עדי

ואדי רם

ואדי רםואדי רם

הסיכום בוידיאו של המסע המיוחד לירדן:

תקבע תאריך אנחנו נארגן קבוצה...

סלים נעמנא ומועין, חבריי מהכפר עראבה שבצפון, הזמינו טיול למזרח ירדן - '' תקבע תאריך אנחנו נארגן קבוצה'' - ואכן נקבע תאריך, והחברה מעראבה התייצבו. לרובם אין זו הפעם הראשונה אצל שכנתנו מהמזרח! אך היום בו נסענו מזרחה בתוספת הנהיגה באתרים חדשים בואדי רם ובדיונות של חרז'ה הוסיפו להרפתקה ולהנאה של המשתת]פים מהמסע במסלול המיוחד.

ואדי ראם - מדבר ענק!

היום הראשון היה כולו ואדי ראם - אבל מקומות בואדי שאנחנו לא מגיעים אליהם בטיול הקלאסי - מי שיסתכל על ואדי בגוול-ארץ ימצא כי המדובר בואדי ענק! כאשר הכנתי את המסלול ביחד עם עופר (אוגש), התרגשתי לקראת מה שאנו עתידים לפגוש - ואכן, מקומות מדהימים - לא סתם המקום מטוייל ומתוייר והאתרים הנחבאים בתוכו - מקסימים!

ואדי ראם

ואדי ראםואדי ראם

הדיונות של חרז'ה

את היום השני הקדשנו, כולו, לדיונות של חרז'ה. מצאתי פינות חמד, בריכות מים , נקודות תצפית וכמובן ביקרנו במקומות הקבועים שבלעדיהם חרז'ה מפוספסת. החבר'ה ואני מצאנו גם זמן להשתעשע בדיונות, לקפוץ ולהגיע עם הרכבים, כמעט, לקצה גבול היכולת. נכון - גם נזקים לא איחרו להגיע וברכב של מעוין נשבר התפוח - מחלה ידועה בפראדו. תוך שעתיים הרכב היה במצב של נסיעה - קפצנו לכפר, ריכנו, חתכנו, שיפצרנו וכאמור הרכב במצב נסיעה. יום ארוך ומלא חוויות!

הבריכה בדיסיי

הבריכה בדיסייהבריכה בדיסיי

נוסעים רחוק מזרחה

היום השלישי למסע הוקדש למזרח - גם עבורי המדובר בציר חדש. עופר ואנוכי ישבנו על המפה ופשוט שרטטנו מסלול באמצעות התוכנות השונות. זכרונו של עופר ממסעותיו לאזור (קישור לתגית: מזרח ירדן) בוודאי שתרמו אך ליתר בטחון ביקשתי כי יצרפו גשש לאותו היום. בסופו של דבר הסתבר הדבר כמיותר אבל זו בדיוק המשמעות של ''ליתר בטחון''. יום שכולו שטח סלעי, פה ושם מצאנו מעלות. נסיעה לאורך פסי הרכבת, בישול בלב המדבר, מעלות ומורדות, נהיגה על רכבת ( קצרה אמנם..), יום גדוש בחוויות עד שמגיעים לנקודת הסיום - מצודת ''קלעת פצועה''. משם נסיעה על הכביש הראשי לכיוון עמאן תוך חיתוך חזק לכיוון פטרה כאשר בדרך עוברים לצד שלטיי הכוונה המורים - ''עיראק''.   

''קלעת פצועה'' מצודה במזרח ירדן

''קלעת פצועה'' מצודה במזרח ירדן''קלעת פצועה'' מצודה במזרח ירדן

אחת הבריכות בדיונות של חרז'ה

אחת הבריכות בדיונות של חרז'האחת הבריכות בדיונות של חרז'ה

ימינה לעיראק...

ימינה לעיראק...ימינה לעיראק...

דרך הבשמים בדרך חזרה לארץ

את היום האחרון הקדשנו לדרך הבשמים, שעשועים בדיונות של הערבה הירדנית, נסיעה ורחצה בתוך הזרימה של ואדי חסה ונסיעה בכפרי צפון ים המלח עד היציאה מירדן במעבר בית שאן.

נווה מדבר בואדי ערבה

נווה מדבר בואדי ערבהנווה מדבר בואדי ערבה

ברקע - ישראל - תצפית מדרך הבשמים

ברקע - ישראל - תצפית מדרך הבשמיםברקע - ישראל - תצפית מדרך הבשמים

ומשהו מיוחד לסיום: מזל טוב חבר יקר

לרגל יום הולדתו של חברי הטייל המיוחד אבי גנות, החלטתי לתת לו מתנה מיוחדת וצרפתי אותו למסע לירדן.

אין ספק - אני נהנתי ואין לי ספק כי זו מתנה שלא ישכח זמן רב. מזל טוב חבר יקר! 

קישורים למסעות הבאים של אתר השטח בירדן:

 
רק מדבר! רק דיונות!: מסע ג'יפים אתגרי בוואדי ראם 
 

תגובות

0 תגובות