שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > הדרכות נהיגה

היט"ר בהדרכת מאבריקים ברמת נגב

בהמשך להדרכת הנהיגה הקודמת ביער בן שמן יצאנו הפעם לשטח החולי שסביב נקודת המשטרה שברמת נגב להדרכת נהיגה נוספת לארגון המתנדבים של היט"ר - יחידת הטרקטורונים, מתנדבים של משמר הגבול, הנוהגים בקאן-אם מאבריק, רובם מדגמי MAX - בעלי 4 מושבים משנתונים ודגמים שונים
הדריך: עופר אוגש

הדרכת נהיגה בשטח חולי

הזמן קצר, היום חם, הרבה מתנדבים שצריכים הכשרה, אבל שום דבר לא יפריע ליט"ר לקיים את הדרכת ההסמכה למתנדבים על הכלים המהירים של היחידה.
התחלנו בשיעור / מצגת שהתמקד בעקרונות הנהיגה ובבטיחות שבשימוש בכלי SBS - צד-לצד-צד, כמו המאבריק של קאן-אם.
לאחר מכן יצאנו בשיירה של 5 מאבריקים, משנתונים שונים, כשמאחורינו עוד 4 טנדרים משטרתיים של מג"ב. נכנסנו לשטח האימונים של צה"ל, מחוץ לשמורת הטבע של נחל סכר / רמת חובב לכמה שעות של תרגולים, לימוד נהיגה בחולות ולימוד נהיגה נכונה במאבריקים וחזרנו בשלום לבסיס המשטרה שאירח אותנו ברמת נגב.

תודה ענקית לשפרה - קצינת מג"ב מרמת הנגב ולעירא - מפקד בסיס הפעלה של מג"ב, אשר תיאמו, הזמינו, דאגו ובעיקר עבדו קשה בשביל שיום ההדרכה של היט"ר יצא בצורה מושלמת וללא תקלות.

קישור לסיכום ההדרכה הקודמת של היט"ר ביער בן שמן

image

היט"ר - יחידת מתנדבים של משמר הגבול

יחידת הטרקטורונים של מתנדבי משמר הגבול (יט"ר) פועלת למען הביטחון השוטף בפריפריה, לאורך הגבולות, במרכזי ערים ובאזורים הומי אדם, ועוזרת למג"ב ולמשטרת ישראל במיגור פשיעה, סיקול פעילות טרור, מניעת הפרות סדר ועוד...
היחידה מפעילה כלי רכב אשר רוכשת עמותה המסייעת לבטחון השוטף. העמותה בחרה לצייד את מתנדביה בכלי רכב מסוג MAVERICK בעלי 4 מושבים וזאת על מנת לאפשר לכוחות תנועה חופשית בתנאי שטח קשים ומשתנים.
היט"ר הוקמה בשנת 2016 ע"י מספר יזמים אזרחים ובראשם צוריאל רביב, האיש והלב הרחב, הרוח החיה והאיש שמניע את גלגלי העמותה וע"י ניצב קובי שבתאי - מפקד משמר הגבול, אשר מפקח על פעילות היחידה מקרוב.
בעקבות הצלחת מודל הפעילות של היט"ר גם צה"ל מקים יחידה דומה בשילוב מג"ב בגזרת פארן, שלאורך הגבול עם מצרים, במטרה להתמודד עם הברחות, חממות סמים וכנגד פשיעה ותשתיות טרור לאורך הגבול.
מטרותיה של היט"ר: שמירה, חילוץ והצלה בפריסה ארצית. עזרה בחיפוש נעדרים. סיוע ועזרה לכוחות הביטחון. עריכת קורסים למתנדבים. הגברת הביטחון לתושבי הארץ. שמירה בבתי כנסת ובמקומות הומי אדם.
ההתנדבות ליט"ר היא דרך מערך המתנדבים של משטרת ישראל ומשמר הגבול.
ההתנדבות פתוחה לנשים ולגברים כאחד - וביט"ר מתנדבות גם נשים!

image

מאבריק MAVERICK X3 של קאן-אם CAN-AM

ליט"ר מספר דגמים של מאבריק משנתונים שונים - רובם 4 מושבים, המאפשרים בין היתר לראות את ההתקדמות הטכנולוגית של קאן-אם לאורך השנים האחרונות.
המאבריק מוביל את שוק ה-SBS האתגרי מזה מספר שנים ומוכר כיום ככלי הרכב לשטח הטוב ביותר בייצור סידרתי! ולשם הדוגמה: במירוץ הראלי המפרך והחשוב בעולם - הדאקר, זכה המאבריק בכל המקומות הראשונים בקטגוריה של ה-SBS.
בקרוב ביט"ר גם מודל 2020 של המאבריק X3 - אשר הינו פאר היצירה המוטורית - 195 כוחות סוס, מומנט אדיר של 19 קג"מ, שלדה ומתלים של רכב מירוץ אמיתי, הנמכר בשני דגמים דו-מושביים XRS ו- XRC ודגם אחד של 4 מושבים MAX XRS.

סיכום ההשקות ומבחני דרכים למאבריק:
השקה 2020 קאן-אם מאבריק CAN-AM Maverick X3
קאן אם מרחיבה את סדרת המאבריק
השקת קאן-אם מאווריק 2019
דגם חדש ומוזל למאווריק X3
מאבריק XRS 2018 מכונת המלחמה של CAM-AM
השקה ישראלית 2017: קאן אם מאווריק MAVERICK X3

image

תודה לכל המשתתפים ולכל המתנדבים שעזרו וחנכו את הנהגים החדשים ביט"ר

תודה לכל המשתתפים ולכל המתנדבים שעזרו וחנכו את הנהגים החדשים ביט



image

תגובות

1 תגובות

1

אורח/ת - גלבוע

03 ביולי 2020 ב 06:19

האמת לא סתם פירגנתי בפעם שעברה וגם עכשיו, במשך השנים בתחום ראיתי לא מעט אנשים מנסים להעביר את החומר בזמן קצר לנהגים, לדעתי אתה מעביר בצורה מעולה ויוצאת דופן, נותן את הדגשים הנכונים, בלי החארטות שרואים לעיתים בתחום, ההדרכה כללה סדר, הגברת הביטחון העצמי, באופן מבוקר, הקשבה ומענה רציני לכל שאלה, ומה שכל כך נדיר בתחום צניעות, באמת שפו ענק!!
דרך אגב בפעם הזאת הגעתי גם בכובע של אחראי בפילוט של כח קטן של חטמר פארן (שגיא לשעבר) לבושי המדים הירוקים היו קשורים לזה,
תודה רבה זכות להדריך לצידך בטח נהיה בקשר בהמשך בעניין