שטח 4X4 > כתבות > חדשות

משאית מרצדס אקטרוס החדשה הגיעה לישראל

משאיות המרצדס Actros וה-Arocs החדשות נוחתות בישראל עם מערכת בלימה אוטונומית המזהה הולכי רגל, מראות מצלמה 360 במקום מראות צד קונבנציונליות ועוד מערכות טכנולוגיות מתקדמות

image

יבואנית מרצדס משיקה בישראל את משאיות ה-Actros וה-Arocs החדשות. משאית האקטרוס הינה הראשונה בישראל אשר מצוידת במערכות עזר אקטיביות מצילות חיים המאפשרות נהיגה סמי אוטונומיות, בלימה אוטונומית, האצה אקטיבית, זיהוי הולכי רגל, תיקון סטייה מנתיב ועוד.

משאית ה-Actros מיועדת לנסיעות ארוכות ומשאית ה-Arocs לפתרונות תשתית מצוידות במערכת ה-MirrorCam אשר מייתרת את מראות הצד הגדולות ומציגה במקומן חיישני צד עם מצלמות המשדרות ישירות לשני מסכי תצוגה בגודל של 15" בצידי תא הנהג. מצלמות הצד מציגות גם מערכת לחיווי מרחקים בעלת שדה ראייה רחב. כמו כן, הודות להסרת המראות נוצר שיפור אווירודינמי התורם להפחתת צריכת הדלק.

image

בתחום הבטיחות נעשה שינוי נוסף במשאית המרצדס Actros עם שילוב מערכת ה-Active Drive Assist וה-ABA 5 אשר מבוססות על מצלמות וראדר ייעודי המאפשרת נהיגה סמי- אוטונומית עם בקרת שיוט אדפטיבית הפועלת בכל טווחי המהירות, אפשרות לזחילה בפקקים, בלימה אוטונומית עד למהירות של 80 קמ"ש עבור עצמים נייחים וניידים, זיהוי הולכי רגל עד למהירויות של 50 קמ"ש ועוד

בטיחות:

Assist Brake Assist 5 מסייעת לנהג במקרה של זיהוי התנגשות אפשרית בעצם מלפנים או התנגשות עם אדם החוצה מול המשאית, מגיע לכיוון או שנמצא במסלול הנסיעה של המשאית ובמידת הצורך יוזם בלימה מקסימאלית מלאה עד עצירה מוחלטת באופן אוטומטי. Active Brake Assist 5 עובדת בשילוב של ראדר מתקדם ומצלמה קדמית באיכות גבוהה המאפשרת למערכת לפקח על המרחב מול הרכב טוב יותר ולהגיב לעצמים בסביבת המשאית בצורה יעילה יותר. כמו כן ניטור ערנות הנהג וזיהוי תמרורים.

image

תא הנהג:

ה-Actros וה-Arocs החדשות מצוידות בתא נהג המעוצב בקונספט של Cockpit, מציע לנהג שני מסכים אינטראקטיביים בתוספת תשלום משמשים כמקור המידע המרכזי ב"תא הטייס" הדיגיטלי של הנהג. מערכות הסיוע מוצגות על גבי המסך, כמו גם כל המידע הבסיסי הרלוונטי לנהג.

MirrorCam - מצלמות במקום מראות

מערך מצלמות כסטנדרט שמחליפות את המראות החיצוניות כדי להגביר את הבטיחות והיעילות. המצלמות ממוקמות במסגרת הגג של המשאית ומספקות תצוגה משופרת של סביבת המשאית בצדדים אשר משודרות למסך תצוגה בגודל של 15" כולל מערכת חיווי מרחקים על גבי המסך ושדה ראיה רחב. בנוסף המצלמות משפרות מבחינת אווירודינמיקה, בטיחות (כולל כושר תמרון במקומות צפופים). יתרון נוסף הוא פעולת המצלמה בתנאי ראות קשים (חושך, ערפל וגשם) המקרינה תמונה ברורה של הסביבה לנהג. בעת הפעלת איתות התמונה המוצגת על גבי המסך היא הצד אליו פונים כולל הנגרר ובעת נסיעה ברברס מוצגת תמונה בזווית רחבה בכדי לאפשר תמרון בטוח שמראה את הקצה האחורי של המשאית.
מערכת ה-MirrorCam עובדת במקביל למערכת ה-Sideguard Assist המתריעה לנהג על מכשולים המגיעים בעת הפנייה ימינה.

image

מסכי המולטימדיה:

למרצדס Actros החדשה שני מסמכי מולטימדיה אינטראקטיביים מתקדמים. המסך ממול לנהג משמש כלוח מחוונים צבעוני בגודל של 10/12'' ומסך נוסף מימין לנהג בגודל 12 אינץ' מאפשר שליטה באמצעות מגע ומאפשר גישה לתפעול הרכב החל מהפעלת האורות והמיזוג וכלה בבדיקת מצב הרכב כדוגמת לחץ אוויר בצמיגים, עומס על הסרנים, צריכת דלק ועוד. ניתן לשמור עד 6 פרטי משתמשים והתאמתם בהתאם לנהג.

הגה Touch

ב-Actros החדשה יש הגה רב תפקודי עם לחצני מגע ובמסך המולטימדיה בדומה לרכבים הפרטיים של מרצדס. בעזרת ההגה ניתן להפעיל שלל פונקציות במשאיות עם מסכי מולטימדיה

image

שלט התנעה Keyless

במרצדס Actros מלבד התנעה ללא מפתח השלט המסופק עם המשאית מאפשר גם לבדוק את מצב האורות עוד טרם הכניסה למשאית על מנת לבדוק את תקינות מערכת התאורה - בתוספת תשלום.

מנועים ותיבת הילוכים:

ה-Actros החדשה מגיעה עם מנועי 6 צילינדרים, בשידוך לתיבת powershift3 אלקטרונית השולטת על פעולת המצמד והעברת ההילוכים באופן אוטומטי ומותאמת למנועי מרצדס. ל-Actros בלם מנוע jake brake כסטנדרט.

מנוע 7.7 ליטר במגוון הספקים בין 238 ל-320 כ"ס.

מנוע 10.7 ליטר במגוון הספקים בין 330 ל-460 כ"ס.

מנוע 12.8 ליטר במגוון הספקים בין 421 ל-510 כ"ס.

מנוע 15.6 ליטר במגוון הספקים בין 517 ל-580 כ"ס.

המשאיות ימכו בישראל במחיר של החל מ- 400 אלף שקלים.

159402366783415940236689511594023670107159402367105815940236722551594023673659