כביש / ספורט > כתבות

ה-FLYING SPUR יוצאת לדרך עם מנוע V8

ה-FLYING SPUR של בנטלי - חברת מכוניות היוקרה הבריטית - צפויה להגיע לישראל בתחילת 2021 עם 4 דלתות, מנוע בנזין V8 בנפח של 4 ל', כפול מגדשי טורבו המפתח 550 כ"ס ו-770 ניוטון מטר ובמשקל מופחת

image

Flying Spur של בנטלי - חברת מכוניות היוקרה הבריטית - זמינה כעת עם מנוע ה-V8 של בנטלי, כחלופה למנוע ה-W12 המפורסם.

סקרים שבוצעו במהלך 10 השנים האחרונות מראים שלקוחות ה-Flying Spur עוברים לנהוג במכוניות בעצמם עם נוסעים נוספים, במקום להעסיק נהג מקצועי. סקרים בין-לאומיים (כולל שני סקרי customer clinic בארה"ב ובסין) הראו שמעל ל-40% מהלקוחות מסיעים נוסעים במושב האחורי בתדירות של פעם בשבוע בממוצע. חברת בנטלי מספרת כי נתונים אלה שימשו אותם כדי לפתח את המכונית המשפחתית החדשה בעלת 4 דלתות תוך התמקדות בחוויית הנהג, ומבלי לוותר על חלל גדול בתא הנהג.

image

יחידת כוח מודרנית בתצורת V8

ה-Flying Spur V8 מצוידת במנוע V8 בנפח של 4 ל' כפול מגדשי טורבו המייצר הספק של 550 כ"ס ומומנט מרבי של 770 ניוטון מטר (78.5 קג"מ) עוד לפני 2,000 סל"ד. המנוע שומר על עקומת כוח שטוחה עד למהירות של 4,500 סל"ד.

כדי למקסם את החיסכון בדלק, מנוע ה-V8 יכול לכבות 4 מתוך 8 הצילינדרים שלו כאשר העומס עליו נמוך, אם דרישת המומנט היא מתחת ל-235 ניוטון מטר (24 קג"מ) ומהירות המנוע מתחת ל-3,000 סל"ד.

משקלה של ה-Flying Spur V8 נמוך ב-100 ק"ג בהשוואה לגרסה בעלת מנוע ה-W12, עובדה שהופכת אותה לזריזה יותר ולתגובתית יותר. הדגם החדש מצויד במערכת העברת הכוח ובשלדה מתקדמת, במתלה אוויר אדפטיבי, במערכת בקרת יציבות, במערכת בקרת יכולות דינמיות ובהגה כוח חשמלי - כל המערכות האלה מגיעות כסטנדרט.

image

ה-Flying Spur V8 מצויד במוט ייצוב קדמי ובמוט ייצוב אחורי, חלולים וקלי משקל. נוסף על כך, ניתן לצייד את המכונית במוט הייצוב האקטיבי החשמלי 48V של בנטלי (Bentley Dynamic Ride) ובהיגוי האלקטרוני בכל הגלגלים הזמינים כאופציה.

מערכת ההיגוי האלקטרוני בכל הגלגלים היא מערכת אופציונלית המבוססת על טכנולוגיה חדשה המוצגת לראשונה ב-Flying Spur; המערכת משפרת את היציבות במהירויות גבוהות ואת יכולת התמרון בנסיעה בתוך הערים.

מערכת ה-Dynamic Ride שולטת בנוחות הנסיעה ובשיעור הגלגול; היא מונעת את טלטול הנוסעים על ידי יצירת חיץ בין הגלגלים שעל אותו הסרן ובעזרת היכולת להפעיל כוח על מוט הייצוב בשיעור של עד 1,300 ניוטון מטר בתוך 0.3 שניות בעת ביצוע פנייה, כדי לשמור על גוף הרכב ישר ויציב.

image

מתלה האוויר מצויד בקפיצי אוויר בעלי שלושה תאים המכילים 60% יותר אוויר בהשוואה לדגם הקודם של ה-Flying Spur. מערכת זו מאפשרת להתמודד עם מצבים שונים, בהתאם לבחירת הנהג.

ה-Flying Spur V8 החדשה זמינה בתצורת 4 או 5 מושבים, והיא כוללת ציוד וטכנולוגיות חכמות ואינטואיטיביות המותאמות לנהג ולנוסעים. ביניהם מוצעת מערכת בידור עם המסך המסתובב הראשון בתעשייה הכולל 3 מצבי תצוגה ותמיכה ב- ‎®Apple CarPlay.

הדגם החדש צפוי להגיע לישראל ברבעון הראשון של שנת 2021.

image