לייף סטייל > סטייל

משקפי סרנגטי הבחירה של הנהגים

לנהוג עם משקפי סרנגטי זו חוויה מעולם אחר שכל נהג צריך לחוות. זה מדהים לגלות מה עדשה טובה של משקפיים עושה לביטחון שלכם על הכביש, לא משנה באיזה שעה של היום ובכל תנאי מזג האוויר

תדמיינו את עצמכם בתור נהג מירוצים. כשאתה טס במהירות של 300 קמ"ש, הדבר האחרון שאתה רוצה זה לעבור בשניות בין להסתנוור מהשמש לבין מסלול חשוך מדי בגלל עדשות כהות. בעדשות של סרנגטי מוטמעות מולקולות שיוצרות סביבת ראייה אופטימלית – הן מתכהות בתנאי קרינת UV גבוהה ומתבהרות כשקרינת הUV יורד
משקפי סרנגטי

161424102478516142410259811614241027639

image

המגע של הגלגלים עם האספלט תמיד עושה לי את זה. החיכוך המתגבר עם הכביש שגורם לי לחזור בכל פעם לרגע הראשון בו התיישבתי מאחורי ההגה. החופש לזרום לאן שהדרך תיקח אותי. אבל לפני שמגיעים לרגע הנפלא הזה, מתכוננים. זוכרים אותם? שיעורי הנהיגה בדרך לרישיון הנכסף... חזרות בלתי פוסקות על מנטרות כמו "מרחק בלימה + מרחק תגובה = מרחק עצירה". אנחנו אוהבים להעמיד פנים שאנחנו יושבים מאחורי ההגה מאז ומעולם, אבל הרי כולנו התחלנו איפשהו. וכולנו, בלי יוצא מן הכלל, צריכים לבלום מדי פעם. פיזית ומנטלית – לעצור וליהנות מהדרך.

image

אני מורה לנהיגה, מה שאומר שאני מבלה את רוב היום על הכביש. זו לא העבודה הכי קלה, אבל אני אוהב אותה. חלק מההנאה שלי היא לדעת שאני עושה את מה שטוב בשבילי כדי להיות הנהג הכי מוצלח שאני יכול להיות. זה אומר, בין השאר, שאני לא רוצה להסתנוור בכל פעם שהשמש משנה זווית. אז קניתי משקפי שמש חדשים של סרנגטי, יצאתי לדרך, והתאהבתי.

אני לא אלך סחור סחור. קוראים להם סרנגטי, ואם לא הייתי נשוי, הייתי מתחתן איתם. אתמול. וכן, אני יודע, מותג בן 140 שנה זה קצת זקן לחתונה, אבל לאהבה אין גיל. לסרנגטי שלי (דגם לפיסטויה, אם אתם מתעקשים לדעת) יש הרבה מעבר למה שאפשר לבקש ממשקפיים. אני לא מדבר רק על העיצוב החלק שאיכשהו מצליח לשדר קלילות ועוצמה בו זמנית, אלא בעיקר על העדשות. וואו, איזה עדשות.

image

נתחיל בזה שהן עדשות מינרליות. זה אולי לא אומר לכם הרבה כרגע, אבל תסמכו עלי, זה בהחלט משהו שאתם צריכים. במדעית מדוברת, עדשות מינרליות הן עדשות שמכילות מינרלים שונים ומיוצרות בתהליך שהופך אותן לעמידות במיוחד לשריטות ומכות ושברים. אבל זה לא השוס הגדול שלהן (למרות שזה חתיכת שוס). הקטע האמיתי של סרנגטי הוא ההתאמה שלהן לאור.

image

תדמיינו את עצמכם בתור נהג מירוצים. כשאתה טס במהירות של 300 קמ"ש, הדבר האחרון שאתה רוצה זה לעבור בשניות בין להסתנוור מהשמש לבין מסלול חשוך מדי בגלל עדשות כהות. בעדשות של סרנגטי מוטמעות מולקולות שיוצרות סביבת ראייה אופטימלית – הן מתכהות בתנאי קרינת UV גבוהה, ומתבהרות כשקרינת הUV יורדת. אז לא משנה כמה אור נזרק עליכם, הראייה לא מתבלבלת בגלל מעברי אור. הכל חלק, בדיוק כמו שנהגיה שלכם צריכה להיות. העדשות האדירות האלה עם השם המפוצץ "פולרייז פוטוכרומטי" מסננות 95% מהאור הכחול, שזה הדבר הזה שמפריע לכם לראות בבהירות ופוגע בראיה. כן, אותו אור כחול שנפלט מהטלפון שלכם וגורם לכם לשפשף את העיניים.

ולמה אני חופר ככה על עדשות ואור? טוב ששאלתם. זוכרים את המשוואה ההיא מקודם, על מרחק הבלימה? עדשות טובות עם ניגודיות אור איכותית מקצרות את מהירות התגובה, לפחות כמו בלמים קרמיים של ברמבו. אתם אשכרה יכולים למנוע תאונה, וכל זה בזכות משקפיים. כשהעין עובדת פחות קשה לייצר איזון בין עוצמות אור, היא מתעייפת פחות, מה שאומר שאתם מתעייפים פחות. כולם מרוויחים.

כששואלים אותי על טיפים לנהיגה בטוחה, אני יכול לתת נאום של שעתיים לפחות על מראות צד, מהירות תגובה וכל שאר הדברים שילמדו אתכם בקורס נהיגה מונעת. אבל מה שלא ילמדו אתכם זה אביזרים שיכולים לעשות הבדל עצום. רוכב אופנוע צריך קסדה איכותית ומעיל רציני. נהג ברכב צריך משקפי שמש שישרתו אותו בכל שעה מהיום. זה עד כדי כך פשוט. זה די מטורף מה עדשה טובה עושה לביטחון שלכם על הכביש, לא משנה מה השעה או מזג האוויר. רחמים על היבואן, הסרנגטי האלה הולכות להחזיק לי 20 שנה...

כתבה פרסומית: לרשימת החנויות ולהטבה מיוחדת לגולשי אתר השטח הקליקו כאן

image

תגובות

7 תגובות

1

אורח/ת - אהרון

10 במרץ 2021 ב 16:07

נשמע נהדר, האם הן מתאימות גם לעדשות אופטיות/שמש?

2

הלוחש - לסלעים

11 במרץ 2021 ב 00:01

הרבה לפני שנהייתי ג'יפאי -
הכירו לי את סרנגי - התאהבתי על המקום ...
העיצוב היה לטעמי ,
והעדשות פולורוייד פשוט מעלימות את הקרינה המסנוורת .
אקפוץ לראות אם יש לכם
את הדגם שאני אוהב .

3

yael75

17 במרץ 2021 ב 10:58

אני מרכיב משקפיים אופטיים, מה הפיתרון?

4

אורח/ת - טונה דן

17 במרץ 2021 ב 11:13

אני נוהג אך ורק עם משקפי סרנגטי שנים רבות.
בעיקר בתנאי ערפל מתבטא היתרון שלהם.
לא אחליף.

5

אורח/ת - משתמש ותיק עם עיניים רגישות

17 במרץ 2021 ב 16:56

אני מאד רגיש לאור שמש, ברמה שזה כואב לי בנסיבות מסוימות, כמו בכיכר הבימה ביום שמש בהיר. עברתי כבר את כל סוגי היצרנים הטובים, עד שגיליתי את סרנגטי. אני משתמש בהן כמה שנים, ונהנה מהזוג השני כבר. אין שני להן. מדהימות

6

אורח/ת - קפלן יהודה

17 במרץ 2021 ב 19:17

קניתי. עובדות מצויין

7

אורח/ת - יואב

17 במרץ 2021 ב 21:33

אני נוהג גם בכביש וגם בשטח בטיולים של מועדון 4x4 של עופר אדר רק עם משקפי השמש סרנגטי מנסיון עדשות שמש מעולות