כביש / ספורט > כתבות

ג'נסיס משיקה את ה-G70

יצרנית הרכב הקוריאני GENESIS משיקה את ה-G70 -מכונית הספורט סדאן, בהשקה העולמית ובמקביל גם בישראל

image

יבואנית ג'נסיס משיקה בישראל במקביל להשקה בעולם את ה-G70 - מכונית הספורט סדאן של החברה. G70 עוצבה על ידי מעצב העל פיטר שרייר שהעניק לה שלדה ספורטיבית שנבנתה בשילוב חומרים קלים כדי להשיג חלוקת משקל אופטימלית, מנוע טורבו עוצמתי והנעה אחורית.

הג'נסיס החדשה בעלת מערך בטיחות מקיף ואבזור תקני מעולם מכוניות הסאלון.

בישראל תשווק ה-G70 ב-2 גרסאות: Luxury ו-Sport במחיר של החל מ-298 אלף שקלים.

G70 קטפה שלל פרסים בתקופת זמן קצרה, בין היתר דורגה במקום הראשון הכללי באמינות ובמקום הראשון עם ה-G70 בקטגוריית ספורט-סדאן. ה-G70 זכתה גם בפרס TOP SAFETY PICK+ מטעם ה-IIHS איגוד חברות הביטוח לבטיחות בדרכים' בפרס המכונית המשפחתית החדשה הטובה ביותר בשנת 2020 בקטגוריית סדאן-יוקרה ופרסים נוספים בהם זכה הדגם ביניהם מכונית השנה ב-2019 פרסי עיצוב שונם ועוד.

image

עיצוב

G70 עוצבה על ידי מעצב העל פיטר שרייר שהעניק לה מראה דינאמי עם צללית בסגנון מכוניות הקופה, בשילוב מאפייני העיצוב המזוהים של ג'נסיס.

חזית המכונית נושאת שבכה קדמית מובלטת קדימה בסגנון ה-G Matrix של ג'נסיס עם עיצוב מחודד בחלקה התחתון המשתלב אל תוך כונסי האוויר האווירודינמיים שבפגוש הקדמי. יחידות תאורת Quad Lamps מפוצלות הנושאות את סמל המותג נמתחות אל תוך דופן הכנף הקדמית בדומה לכנפיים שבסמל GENESIS.

image

מנוע 2.0 ליטר טורבו עם הנעה אחורית

GENESIS G70 מגיעה לישראל כשהיא מצוידת במנוע 2.0 ליטר T-GDI מתקדם בעל ארבעה צילינדרים, מגדש טורבו והזרקה ישירה בלחץ גבוה המספק 245 כ"ס ו-36 קג"מ. המנוע משלב מערכת תזמון שסתומים משתנה חכמה המייעלת את יכולת הנשימה של המנוע בסל"ד גבוה ומשפרת את זמינות הכוח בסל"ד נמוך.

לטובת חווית הנהיגה הספורטיבית מצוידת G70 במערכת Active Sound Design המעצימה את צליל המנוע דרך מערכת השמע של המכונית.

GENESIS G70 מצוידת בתיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה יחסי העברה. לתיבה אפשרות לתפעול ידני מלא באמצעות מנופים מאחורי גלגל ההגה, עם אפשרות להחזקת הילוך בסל"ד גבוה ותיכנות ספורטיבי המתאים את סל"ד המנוע בהורדת הילוכים.

הנהג ב-G70 יכול לבחור בין חמישה מצבי נהיגה, כולל מצב Sport + המייעל את תכנות ניהול המנוע ותיבת ההילוכים ומחדד את תגובת המצערת, זאת כדי למצות את מלוא הפוטנציאל של יחידת ההנעה. (ברמת גימור Sport).

פונקציית "בקרת שיגור" Launch Control מאפשרת לנהג למצות את מלא פוטנציאל הכוח המתפרץ והתאוצה של המכונית ביציאה מהמקום, עם נתון תאוצה ל-100 קמ"ש ב-6.1 שניות. מהירות מקסימלית של 240 קמ"ש.

image

תכנון והתנהגות בכביש

ה-G70 בעלת שלדה ספורטיבית שנבנתה בשילוב חומרים קלים כדי להשיג חלוקת משקל אופטימלית. השימוש בתצורת הנעה אחורית יחד עם תכנון וכיול המתלים בפיקוחו של אלברט בירמן יצרו מכונית מאוזנת לנהיגה בתנאים יום-יומיים ומחוברת לנהג תחת עומס בנהיגה ספורטיבית.

GENESIS G70 מוצעת כאופציה גם עם חבילת Sport הכוללת: מתלים אדפטיביים בעלי כיול משתנה נשלט אלקטרונית (ECS), דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה (LSD), מערכת בלימה ספורטיבית לעומס גבוה מתוצרת Brembo האיטלקית ומערכת פליטה ספורטיבית המעניקה צליל מנוע מרשים וגרוני.

image

תא הנוסעים

היצרן מצהיר כי תא הנוסעים של G70 תוכנן תוך הקפדה על הנדסת אנוש ואיכות חומרים ברמת פרימיום, לצד מאפייני טכנולוגיית הייטק.

לוח המחוונים מבוסס על מסך תצוגה תלת מימד צבעוני בגודל 12.3 אינטש בעל רזולוציה גבוהה מאפשר תצוגת נתונים ועיצוב משתנה לבחירת הנהג.

השליטה על מערכת המולטימדיה ועל מערכות הרכב השונות נעשית מתוך מסך מגע 10.25 אינטש רספונסיבי. מערכת המולטימדיה של GENESIS G70 נבחרה בסקר J.D Power למערכת בעלת ממשק התפעול הנוח והיעיל ביותר למשתמש בקטגוריית רכבי היוקרה. משטח טעינה אלחוטי הוא ציוד סטנדרטי ב-G70. בנוסף, המכונית משווקת עם מערכת שמע בעלת 15 רמקולים של מותג היוקרה Lexicon לחווית שמע עוצמתית ויוקרתית. בנוסף ל- G70 אפשרות חיבוריות ל- Apple CarPlay ול- Android Auto.

מפרט אבזור

ה- G70 בגרסת ה-Luxury כוללת בין היתר חישוק 18, מנורות LED כפולות בחזית (שמהוות סימן היכר של GENESIS), תאורת Welcome עם הקרנת לוגו, חיפוי דלתות ולוח שעונים מ-Leatherette, גלגל הגה בחיפוי עור, גימור אלומיניום פנימי, מושב נהג ונוסע עם כוונון חשמלי, חימום מושבים קדמיים, זיכרונות למושב נהג ומראות צד, ריפוד מושבים מעור, חלון גג פנורמי, בקרת אקלים 2 אזורים, תא-מטען עם פונקציית Smart trunk, משטח טעינה אלחוטית, מראות צד מתכהות עם קיפול חשמלי וחימום אוטומטי, מראה אחורית מתכהה, מפתח חכם - כניסה והתנעה ללא מפתח, חיישני חניה היקפיים, מנופי העברת הילוכים מההגה, בקרת סיוע בזינוק Launch Control, זכוכיות עם בידוד אקוסטי משופר, מערכת להגברת צליל המנוע Active Sound Design, חבילת נוחות למושב הנהג, גלגל הגה עם כוונון חשמלי, ריפוד מושבים מעור מלא, אוורור למושבים הקדמיים, לוח שעונים דיגיטלי עם תצוגה תלת-ממדית, מערכת מולטימדיה עם מסך מגע בגודל 10.25", מערכת שמע של Lexicon עם 15 רמקולים ותאורת LED MATRIX.

רמת גימור Sport כוללת בנוסף לרשימת האבזור של רמת גימור Luxury (למעט אוורור מושבים וגלגל הגה מתכוונן) גם: קו עיצוב חיצוני ספורטיבי, גלגל הגה ספורטיבי בחיפוי עור, דוושות ספורטיביות בגימור אלומיניום, בורר מצבי נהיגה בכביש (Comfort, Eco, Sport, Sport+, Smart), מתלים אדפטיביים ECS, דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה, מערכת בלימה מבית Brembo, מערכת פליטה משודרגת וחישוקי 19 אינטש קלים וייחודיים.

image

בטיחות

ה-G70 מצוידת במערך מערכות הבטיחות הפאסיבית והאקטיבית המובילים בקבוצה ובתעשיית הרכב. כל דגמי G70 מגיעים עם 10 כריות אוויר, מתוכן כרית אוויר להגנה על ברכי הנהג, כרית אוויר בין המושבים הקדמיים להגנה על ראשי הנהג והנוסע מפני התנגשות ראשית בתאונה צידית וכריות צד במושב האחורי (בנוסף לכריות הוילון להגנה על ראשי הנוסעים).

בנוסף מותקנת ב-G70 מערכת Active Hood System - מכסה מנוע מתרומם באופן פירוטכני כדי לצמצם נזקי גוף בעת פגיעה בהולכי רגל.

image

חבילת מערכות העזר והבטיחות האקטיבית לנהג ב-G70 כוללת:

SCC - בקרת שיוט אדפטיבית חכמה עם מנגנון זחילה בפקקים בעלת מאפייני בינה מלאכותית, כשבנוסף לשמירה על מהירות ומרחק באופן אקטיבי מהרכב שלפנים, לומדת גם את מאפייני הנהיגה של הנהג ומכיילת את פעולתה בהתאם.

BCA - מערכת אקטיבית למניעת תאונות צד כתוצאה מרכב בשטח מת. מערכת ההתרעה על תנועה בשטחים מתים מספקת התרעה לנהג, ומונעת מעבר נתיב במידה וקיימת סכנת התנגשות ברכב בנתיב המקביל.

LKAS - מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב המשולבת עם מערכת LFA, השומרת את הרכב במרכז הנתיב הנסיעה, תוך מעקב אחרי קווי הסימון והרכב הנוסע לפנים.

FCA - התרעת התנגשות בשילוב בלימה אוטונומית במצבי חירום.

RCCA - זיהוי תנועה חוצה מאחור עם בלימה אוטונומית.

LFA - מערכת אקטיבית לשמירה על מרכז נתיב הנסיעה.

התרעה על שכחת ילדים במושב האחורי.

SAE - מערכת יציאה בטוחה המתריעה בפני פתיחת דלתות המושב האחורי.

DAW - מערכת התרעה על ערנות נהג עם בקרה אקטיבית על מיקוד בכביש.

LVDA - מערכת המתריעה על תחילת נסיעה של הרכב מלפנים.

אור גבוה אדפטיבי.

BVM - הצגת צילום תנועה בשטחים מתים על לוח המחוונים - בעת הפעלת איתות המצלמות ההיקפיות ברכב מציגות תמונה של הנתיב בו רוצים להשתלב על גבי לוח המחוונים כדי לאפשר מעבר נתיב בטוח.

מערכת תאורת LED MATRIX קדמית עם שינוי אלומת אור אדפטיבית.

מצלמות היקפיות 360° SVM עם תצוגה תלת ממדית.

image

מפרט טכני ג'נסיס G70 GENESIS :

מידות ומשקלים

משקל עצמי ק"ג

1,605

משקל כולל מורשה ק"ג

2,110

אורך כללי מ"מ

4,685

גובה כללי מ"מ

1,400

רוחב כללי מ"מ

1,850

מרחק סרנים מ"מ

2,835

נפח תא המטען ליטר

330

נפח מיכל דלק ליטר

60

מחיר

Luxury

Sport

מחיר

298,000

339,000

צריכת דלק

L / 100km WLTP Combined

8.1

8.8

ציון בטיחות

8

8

image