שטח 4X4 > כתבות > חדשות

הדור הבא של הפראדו יגיע רק ב-2024

חיכיתם לדור החמישי של טויוטה לנדקרוזר פראדו? לפי דיווח מיפן, זה לא צפוי לקרות לפני 2024, ואולי אפילו מאוחר יותר. במקום זאת, הדגם הנוכחי אמור לקבל מתיחת פנים נוספת לקראת השנה הבאה

בעולם רכבי השטח של היום, הלנד קרוזר פראדו הוא סוג של דינוזאור. טויוטה נשארו נאמנים לאורך כל שנות ייצורו למתכונת המסורתית של שלדת סולם, סרן חי מאחור והילוך כוח כמובן. הדור הנוכחי, המוכר בארץ כ"לנד קרוזר" בלבד או כלנד קרוזר 150, יצא לשוק כבר ב-2009 ומאז עבר כבר כמה וכמה מתיחות פנים, האחרונה שבהן לפני כשנה (קישור לכתבה).

השמועות על דור חדש מתרוצצות כבר זמן רב, עם הרבה מאוד ספקולציות מה בדיוק צפוי בו, אך דיווחים שפורסמו לאחרונה בעיתונות הרכב ביפן טוענים שדגם כזה לא צפוי להגיע לפני 2024 ואולי אפילו מאוחר יותר. הסיבות ברורות: המגיפה העולמית הביאה לשיבושים קשים בשרשרות האספקה ​​בתעשיות מרובות וזה לא פסח גם על יצרניות הרכב. חלקן נפגעו יותר, חלקן פחות, אבל המחסור בדגמים מסוימים מורגש מאוד. מי שהזמין פראדו חדש בישראל, יודע בדיוק על מה מדובר...

הפראדו הנוכחי. המחליף מתעכב

אז מה יקרה בינתיים לפראדו העכשווי? הצפי הוא למתיחת פנים נוספת, שתיחשף לקראת אמצע הקיץ הקרוב, לדגם שישווק כמודל 2023. מנוע הטורבו-דיזל בנפח 2.8 צפוי להישאר, אך ייתכן שההספק שלו יגדל עוד יותר והוא יקבל עדכון שיפחית את רמת הפליטות. גם מערכות הבטיחות צפויות להתעדכן, אך בשאר המרכיבים לא צפויים שינויים גדולים, גם לא במראה החיצוני.

ומה בכל צפוי בפראדו החדש, כשיגיע? הוא אמור לשאול הרבה מהלנד קרוזר 300 החדש, כולל פלטפורמת ה-TNGA-F מותאמת, שגם היא שלדת סולם. מנוע הדיזל V6 כפול המגדשים בנפח 3.3 ליטר שמותקן ב-300 יהיה אחד מהמנועים שיוצעו בפראדו, בנוסף למערכות הנעה היברידיות עם מנועי בנזין ודיזל.

המשאיל. לנד קרוזר 300