שטח 4X4 > יצרנים

טאטא

חטיבת המכוניות של הקונצרן התעשייתי הפרטי הגדול ביותר בהודו, שעלתה לאחרונה לכותרות כשרכשה את חברת לנד רובר והפכה לשחקן מרכזי בתום רכבי השטח

חטיבת המכוניות של הקונצרן התעשייתי הפרטי הגדול ביותר בהודו, שעלתה לאחרונה לכותרות כשרכשה את חברת לנד רובר והפכה לשחקן מרכזי בתום רכבי השטח

הרכב הראשון שייצרה חברת טאטא מוטורס, שהיתה ידועה אז כטלקו (TELCO- TATA Engineering and Locomotive Company) היה מכונית מסחרית שפותחה בשיתוף פעולה הדוק עם מרצדס, בשנת 1954. לפני כן, עסקה טלקו רק בבניית קטרי רכבת, פעילות בה החלה ב-1945. טאטא מוטורס היא חלק מקונצרן טאטא, התאגיד הפרטי הגדול ביותר בהודו, שעוסק במגוון נושאים בהם תעשיית ברזל ופלדה, תקשורת, תחנות כוח, מלונאות וגידול תה ושיווקו.

טאטא טלקוליין

טאטא טלקוליין

במשך כמה עשורים ייצרה טאטא רק כלי רכב מסחריים ומשאיות, כולל כלי רכב רבי-מינוע שיועדו לצרכים צבאיים. רק לקראת שנות ה-90 של המאה הקודמת החלו לייצר גם כלי רכב פרטיים, כולל SUV-ים. למרות ששיתוף הפעולה עם מרצדס נפסק כבר ב-1969, ההשפעה הגרמנית עדיין ניכרת בעיצוב כלי הרכב המסחריים של טאטא עד היום.

השוק האזרחי בעולם הכיר את טאטא לראשונה בזכות טנדר הטלקוליין, שיובא בתחילת שנות ה-2000 גם לארץ. במקביל, ייצרה טאטא גם את הספארי, SUV ראשון שתוכנן ופותח כולו בהודו. ייצורו של הספארי נמשך גם היום, כשהדגם החדש נקרא ''גרנד ספארי''. את הטלקוליין החליף טנדר הקסנון, בעל העיצוב המודרני.
לפני פחות משנה רכשה טאטא את אייקון השטח לנד רובר/ לרכישה זו אין עדיין השפעה על קו המוצרים של החברה ההודית, אבל זה הפך אותה לשחקן מרכזי בתחום רכבי השטח.

רכבי שטח נוספים של טאטא

תגובות

2 תגובות

1

Ogash Ofer

25 בפברואר 2009 ב 19:18

לא הייתי בונה על זה...

להבנתי מי שקנה את לנד רובר הוא קונצרן ההשקעות של טאטא ולא יצרן הרכב.
בכל מקרה הייצור והניהול נשארים באנגליה

2

tomer.avni

01 במאי 2009 ב 18:20

ולמה אין פה תמונה שלי?