שטח 4X4 > כתבות > חדשות

באולר

באולר הינה סדנה אנגלית המתמחה בבניית רכבי ראלי רייד, המבוססים על מכלולי לנד רובר.
ב-18.12.119 הודיעה חברת חברת יגואר - לנד רובר על רכישת יצרנית מכוניות ביצועי השטח Bowler .
הכתבה משנת 2000 ועולה שוב עם הודעת הרכישה של לנד-רובר.

Bowler סדנה אנגלית המתמחה בבניית רכבי ראלי רייד, המבוססים על מכלולי לנד רובר

דרו באולר (Drew Bowler ), בן למשפחת חקלאים ממחוז דרבישייר, אנגליה, החל לבנות כלי רכב לתחרויות שטח כתחביב. ב-1999 החליט להפוך זאת למקצוע, והקים את הסדנה שלו בחווה המשפחתית. הדגם הראשון שבנה היה הטומקאט (Tomcat), שהתבסס על מכלולי הדיפנדר. כשראה כי טוב, העביר את זכויות הבנייה של הטומקאט לסדנה אחרת, והתרכז בפיתוח וייצור דגם חדש – הוויילדקאט (Wildcat).

image

באולר ויילדקאט

גם הדגם הזה התבסס בכבדות על מכלולי לנד רובר, עם תמיכה ישירה מהיצרן. הוויילדקאט כיוון גובה יותר, כרכב מקטגוריית T1 במירוצי ראלי-רייד, כמו ראלי דקאר וראלי הפרעונים. השלדה וכלוב ההתהפכות אמנם נבנו מצינורות, אבל מרבית המכלולים האחרים היו מכלולים סטנדרטיים של לנד רובר, מה שאיפשר לרוכשים לתחזק אותם עצמאית בעלות נמוכה יחסית.

באולר טומקאט

כשבאולר החליט שהגיע הזמן להתקדם לדגם חדש עוד יותר, הנמסיס (Nemesis), הסיפור חזר על עצמו: הזכויות על הוויילדקאט נמכרו לסדנת QT, שממשיכה לבנות כלים חדשים ולתת תמיכה לבעלי הכלים הישנים.

באולר נמסיס

את הנמסיס, המבוסס על מכלולי הריינג' רובר ספורט, כבר יבנו במקום חדש. בחודש האחרון התבשרנו כי חברת באולר נרכשה על ידי חברת בריטית אחרת, CPP, המתמחה בבניית מרכבים לרכבי פאר. הפיתוח והתכנון עדיין יעשו במבנה החווה הישן של באולר, אך הייצור יעבור למפעל מודרני יותר, הנמצא בקונבטרי.

image

תגובות

2 תגובות

1

Ogash Ofer

20 בדצמבר 2019 ב 13:03

ב-18.12.119 הודיעה חברת חברת יגואר - לנד רובר על רכישת יצרנית מכוניות ביצועי השטח Bowler .
הכתבה משנת 2000 ועולה שוב עם הודעת הרכישה של לנד-רובר.
קישור לכתבה המלאה

2

Ogash Ofer

20 בדצמבר 2019 ב 22:14

חלום!