חוויה של פעם בחיים – מסע מוטורי משולב לימת הקרח שבסיביר

חוויה של פעם בחיים – מסע מוטורי משולב לימת הקרח שבסיביר

פרטים

אם אתם קצת משוגעים ולא בדיוק מייצגים את ה main stream, אתר השטח פותח לכם דלת למסע חד פעמי ויוצא דופן, יש מי שאומר – משנה חיים, לימת הקרח בייקל (Baikal) שבסיביר על אופנועי אורל (Ural) רוסיים מימי מלחמת העולם ה-II המצויידים ב"סירה", "ג'יפי" GAZ69, כמה WR –ים וטרקטורון אחד. המשיכו לקרוא, זה אמיתי.

במרחק 6 שעות טיסה ממוסקבה נמצא אגם המים המתוקים בעל נפח המים הגדול בעולם המכיל כרבע מהמים המתוקים העיליים בעולם!! אגם בייקל. לשם אנחנו לוקחים אתכם, ועוד על אופנועים (קצת משוגעים כבר אמרנו?). כן, ממש דומה למה שעשה עמיתנו דני קושמרו ופורסם באולפן שישי לפני כמה חודשים (קושמרו באגם בייקל).
המים באגם כה צלולים שגם כשהם קופאים זה הופך לקרח שקוף, כזה כמו של קוביות הקרח התעשייתיות, וכשאתם נוסעים עליו אתם בקלות יכולים להתבלבל ולחשוב שאתם נוסעים על מים. הטבע באגם וסביבו נשאר בתולי למדי והטיול באזור הוא חוויה של פעם בחיים. כן, יהיה קר למדי (סביב ה- 0) אבל נהיה מצויידים די טוב והי, כנראה שבשביל לעשות משהו כה מיוחד צריך אולי קצת לסבול....

המסע מיועד לקבוצות סגורות

תאריכי הטיול:
(יקבעו בהמשך)
מפגש הכנה: (מועד ייקבע בהמשך) בשעה 20:00 בחנות אתר השטח - רחוב הפטיש 9, פינת שוקן 30 - תל אביב (חנייה חינם ובשפע בשעות הערב)
* ההגעה למפגש ההכנה בהרשמה מראש בלבד. מתעניינים הרוצים להגיע למפגש ההכנה מתבקשים ליידע את המשרד.

image

תוכנית הטיול:

כללי:

זהו מסע מיוחד לאנשים מיוחדים, התנאים יכולים להיות קשים (קור, נהיגה לא קלה וכד') אך יחד עם זאת יש פינוקים שלא תשכחו. המסע בנוי בעיקרו על אופנועי האורל, שני מטיילים על אופנוע אחד. . קיימת אפשרות גם ל-2 GAZ69 (סוג של "ג'יפ), טרקטורון או אופנוע דו-גלגלי (WR עם ספייקים בצמיגים) לרוכבים מיומנים ובתוספת כסף. חלק מהלילות יהיו במתקנים שלא מאפשרים מה שנקרא "2 בחדר" (פירוט בהמשך). את רוב הביגוד החם ואת כל ציוד הרכיבה עלינו להביא מהבית. חלילה לא באנו להפחיד, רק לחדד את המסר – למי שיבוא צפויה הרפתקה לא נשכחת.

יום 1: יום ארוך ומתיש של טיסות והתארגנות

ביום שני, 23/3 בצהריים נמריא למוסקבה, חניית ביניים קצרה וממריאים לאירקוצק. 6 שעות אחרי נוחתים בשעת בוקר מקומי (של ה 24/3), ארוחת בוקר ופגישה עם הצוות המקומי. נוודא שלכולם ציוד חורף מתאים (הסברים בהמשך), נעשה השלמות במידת הצורך, ונצא לסיור בעיר. נבקר בבית הכנסת ובעוד כמה נקודות עניין.

image

בית הכנסת באירקוצק

נצא לכיוון ימת בייקל, נסיעה של כ 4 שעות, בדרך נעצור לצהריים של מטבח סיבירי מסורתי ובשעת אחה"צ מוקדמת נגיע למחנה הבסיס הסמוך לאגם. לאחר מנוחה קצרה נכיר את כלי הרכב, נקבל מעילי עור כבש כבדים, נלמד את הטכניקה של נסיעה על הקרח, נתאמן קצת ונהיה מוכנים לדבר האמיתי.

לינה במחנה של בתי עץ נחמדים על שפת האגם.

image

יום 2: יום רכיבה על הקרח ב"אגם הקטן"

אחרי ארוחת הבוקר במחנה נעלה על הכלים ונצא לדרך. יום שלם על הקרח השקוף כמים רכובים על כלים עם נשמה (חייבים נשמה, הרבה טכנולוגיה אין) מלווים במדריך מקומי שכאילו נלקח מהאגדות. לא ברור מה יותר מתגמל, אתגר הרכיבה או הנופים ותופעות הטבע, אבל כנראה זה לא ממש חשוב.

נגיע למערות קרח, בקעים, חופים וסלעי ענק המבצבצים מהקרח – נופי בראשית מהממים...

image

בין אטרקציה אחת לשנייה נשחק קצת עם האופנועים/אחרים על הקרח, נרקוד, נחליק ונהנה כמו ילדים קטנים.

ארוחת הצהריים תוגש כ"פריסה" מפנקת אותה מכינים במשאית המטבח שלנו ועורכים על הקרח, זה פשוט סוריאליסטי.....

לקראת ערב נחזור לחוף למנוחה ולינה במלון על החוף.

image

יום 3: עוד יום ארוך על הקרח, הפעם גם נשארים לישון עליו....

אחרי ארוחת הבוקר במלון נצא לאגם הגדול על כל מלכותו והדרו ליום נוסף של ריגושים, חוויות בלתי נשכחות וטבע סופר ייחודי. עמודי קרח אדירים, גבעות קרח שקופות כזכוכית ובשקיעה - מישורי קרח וורודים מהשתקפות השמש השוקעת.

image

רגע, זה רק חלק מחוויות היום. אחרי ארוחת צהריים מיוחדת על הקרח מחכה לנו חוויה בלתי נשכחת – חור בקרח לרחצה במים הקפואים, סאונה על הקרח ואמבטיה חמה על גלגלים והכל בליווי של אלכוהול רוסי משובח לרוממות מצב הרוח – אוף, זה יהיה טובבבבב.

image

נסעד את ליבנו בארוחת ערב רוסית מיוחדת על הקרח, עם קוויאר וודקה ועוד מיני מעדנים מקומיים.

וגם זה עוד לא כל החוויות להיום, את הלילה השחור משחור עם כיפת כוכבים בלתי נגמרת נעשה על הקרח בתוך בתי עץ (הנישאים על משאיות הזיל האגדיות) מצויידים בקמין עץ, בתוכם מצעים לבנים חמים ומפנקים שיעזרו לנו לעבור לילה דמיוני ובלתי נשכח במהלכו נשמע את הקרח "עובד", חורק, מייצר סדקים והתרוממיות, רוחות שורקות ולמי שימצא כוח – מחזה זריחה עוצר נשימה.

image

יום 4 : זריחה על הקרח, המשך רכיבה וחזרה לאדמה

image

אחרי השכמה מוקדמת לצפייה וצילום הזריחה שרק מעטים זוכים לראות נאכל לנו ארוחת בוקר רגועה על הקרח ונעלה על הכלים להמשך המסע על הקרח. נשתעשע לנו על הקרח, נרכב עד ארוחת הצהריים (אולי מעט מאוחרת) שגם היום תוגש על הקרח ואז יגיעו ג'יפים מקומיים לאסוף אותנו לחוף מבטחים.

ניסע חזרה לעיר הגדולה (אירקוצק), נאכל ארוחת ערב באחת מהמסעדות הטובות ביותר בעיר ונלך לישון במלון טוב. זהו, אנחנו ממש לקראת הסוף.

image

יום 5:

ארוחת בוקר והרגעות קצרה ואחריה ניסע לשדה"ת, טיסת צהריים למוסקבה ומשם נעלה על הטיסה הביתה שנוחתת בלילה של שבת בנתב"ג.

image

איך נשמע לך? ללא ספק זו הזדמנות שלא תפגוש/תפגשי הרבה בחיים. אם אתם מהחומר הנכון מהרו להירשם ולהבטיח את מקומכם. תצא כנראה רק קבוצה אחת וגם היא תהיה מוגבלת במקומות.

מה לא כולל: מעבר לדברים הברורים של ביטוח נסיעות (יש לעשות כזה שמכסה פעילות אתגרית וכולל איתור וחילוץ), הוצאות אישיות וכד' (פירוט מלא בהמשך) יש להביא ביגוד חם וציוד רכיבה (כפפות וקסדות לפחות). מרץ זה סוף העונה שם ומחירי הביגוד החם, חליפות סקי/אופנועי שלג יהיו זולים אבל לא מומלץ לבנות רק על זה.

מחיר הטיול הינו 3580$ (ליחיד כחלק משניים על אופנוע עם סירה או חלק מארבעה בג'יפ GAZ)
הנחה של $200 למקדימים להירשם עד ה-15/11/19
תוספת למי שרוצה 2 על טרקטורון: 100$ (יש רק אחד)

תוספת למי שרוצה לרכב על WR250 (יש שלושה) או WR450 (יש שניים): 450$ (אפשרי רק לרוכבים מנוסים ומחייב ציוד רכיבה מתאים)

תוספת ליחיד בחדר (בלילות שנהיה במלונות): 150$

חשוב: לאור אופיו המיוחד של הטיול, האזור בו הוא מתקיים והאי וודאות המסוימת לגבי התנאים ייתכנו שינויים בתוכנית גם במקומות בהם נהיה וגם בסדר הדברים. בכל מקרה נדאג כמובן שהחוויה תהיה לא פחות טובה מהתכנון אבל אולי שונה במשהו.

מחיר והרשמה

מחיר: 3,580 $

מדריך

שלמה הלב

המחיר כולל

כל מה שצריך בטיול עצמו, אין לכם כל כך על מה להוציא כסף שם.... כל מטייל יקבל גם מעיל טוב מעור כבש אותו ישים מעל כל מה שהביא מהבית!

מפגש הכנה מפורט עם מצגת במשרד בתל אביב

המחיר לא כולל

ביטוח נסיעות (יש לעשות כזה שמכסה פעילות אתגרית וכולל איתור וחילוץ),
הוצאות אישיות וכד'

ציוד נדרש

דרכון (יש לוודא כי הוא שלכם ובתוקף לחצי שנה מיום היציאה)

עותק מודפס של כרטיס הטיסה

רישיון נהיגה (פלסטיק)

כרטיס אשראי בינלאומי

ביטוח נסיעות לחו"ל (כולל ביטוח ביטול נסיעה)יש להביא ביגוד חם וציוד רכיבה (כפפות וקסדות לפחות). מרץ זה סוף העונה שם ומחירי הביגוד החם, חליפות סקי/אופנועי שלג יהיו זולים אבל לא מומלץ לבנות רק על זה.

לכולם:

קסדת שטח + משקפי אבק (או קסדת כביש סגורה)

חליפת רכיבה חמה (יכול להיות חליפת סקי)

כפפות רכיבה + כפפות חמות

מגפי רכיבה או כל נעל חמה אחרתלרוכבים על דו גלגלי:מגפי רכיבה לשטח

מגני ברכיים ומגני מרפקים

מומלץ – מגן צוואר
אין להביא: סמים ואף לא קלים (ראש טוב על סכיני הדיונות ובפסגות ההרים בלבד). כלי עבודה - לדרמן ודומיו, מספרים לציפורניים, פצירות ושאר דברים שנראים מסוכנים יש לשלוח בתיק הנשלח לתא המטען של המטוס.

שתייה חריפה – מותר בקבוק אחד לאדם.

שרידי תחמושת מהמילואים, חזיזים, פצצות תאורה וכו' (יש לנער טוב את התיקים בטרם האריזה).

נשק חם או קר מכל סוג שהוא (או משהו שאף מזכיר נשק). מקלטי GPS, מכשירי קשר.

ציוד נוסף מומלץ


כלי רחצה + מגבת

הרבה בגדים חמים

כובע חם / כובע גרב

עוד זוג כפפות

גרביים ממש חמות

מעיל טוב

נעליים גבוהות / נעלי ספורט

פנס (וסוללות)

מצלמה סטילס/וידאו (סוללות ומטענים)סוללה ניידת לטעינת טלפונים (POWER BANK)קרם הגנה מהשמש ומשקפי שמש

כובע נגד שמש
תנאי המסע

חובה לצאת למסע עם דרכון בתוקף לחצי שנה לפחות!! (מיום היציאה)

חובה לרכוש ביטוח רפואי בעל כיסוי מורחב הכולל פעילות אתגרית, איתור חילוץ ופינוי (וטיסה לישראל והמשך טיפול בארץ). מומלץ להזמין את הביטוח, בהתאם לתאריכי המסע, כבר ביום ההזמנה על-מנת לבטח ביטול השתתפות מסיבות מוכרות בביטוח.

קיום המסעות מותנה במינימום 8 רוכבים.

המחיר הוא מחיר לאדם לפי סוג המטבע הרשום.

התשלום במזומן או בכרטיס אשראי בשקלים לפי שער המחאות גבוה ביום סגירת המסע
דמי ביטול:

חשוב לוודא כי הביטוח הרפואי כולל ביטוח ביטול השתתפות - לכל מקרה רע, שלא יקרה!

פרק הזמן לביטול טיול הינו בתוך 14 יום מיום הזמנת הטיול, ובלבד שהביטול ייעשה לפחות 7 ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.

היה ושולמו תשלומים בפרק זמן זה (תשלום ויזה, מקדמה לכרטיסי טיסה, מקדמה לרכבים שכורים, אגרות מעבר וכו') ינוכה סכום זה מההחזר.חשוב לדעת כי: מסלול הטיול ביום הראשון והאחרון תלויים בשעות הטיסה, ההגעה לארץ היעד ושעת העזיבה בהתאם.

אתר השטח הישראלי שומר את הזכות לשנות את מסלולי הטיול בהתאם להחלטת המדריך ו/או בשל אילוצים והנחיות: שעות אור, מזג אויר, תקלות ברכבים, דרכים חסומות/מסוכנות/לא עבירות, הנחיות של המקומיים וכו'.


באחריות המשתתפים לשמור על כלי הרכב ולהשמע להוראות המדריך.

בעת לקיחת כלי הרכב יש להפקיד 100$ לרוכבי האורל ו-200$ לרוכבי הדו גלגלי/ATV/ הג'יפ לטובת כיסוי נזקים.

במקרה ויהיו שינויים במחירי הטיסות, שינויים במדיניות חברות התעופה ו/או הנמלים או שינויים במחירי הויזות והאישורים יעודכנו מחירי הטיולים והטיסות בהתאם.

שינוי מועד הטיסה ( Divide ) מוגבל ואפשרי בהתאם לחוקי חברות התעופה והנוסעים. נוסעים החורגים ממסגרת הטיסה הקבוצתית בתאריך או ביעד החזרה באותה חברת תעופה , חייבים בתוספת מחיר בהתאם למקובל בחברת התעופה.אין אתר השטח אחראי על טיסות, בתי מלון והזמנות אחרות שהתבצעו באופן פרטי וללא אישור בכתב של אתר השטח.
תנאי חיוב בתשלומים:

עד 3 תשלומים - ללא ריבית.

4 תשלומים - תוספת ריבית של 2%

5 תשלומים - תוספת ריבית של 2.5%

6 תשלומים - תוספת ריבית של 3%

8 תשלומים - תוספת ריבית של 3.5%

10 תשלומים - תוספת ריבית של 4%

12 תשלומים - תוספת ריבית של 4.5%

בכול בעיה או שאלה אל תהססו לפנות אלינו ואנו ניתן לכם את השירות והתמיכה הראויים.

התקשרו: 1-700-700-494 שלחו פקס: 077-7171494כתבו לנו: אתר השטח הישראלי, שוקן 30 תל אביב

שלחו הודעה דואר אלקטרוני: info@4X4.co.ilאנא אל תשכח/י, בכל פניה אלינו, לציין את מספר הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני כדי שנוכל לשוב ולשוחח איתך.