שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

מועדון השטח של זום טרקטורונים מגיע לרמות מנשה

שישי חורפי עם שמים כחולים וזרימה קלה בנחלים של רמות הוציאו את לקוחותיה של חברת זום טרקטורונים לטיול שבילים והשפרצות מים ברמות מנשה והר חורשן ובסופו ארוחה "על האש" כיד המלך.
יצאנו להדריך את הטיול של חברת זום-טרקטורונים - סוכנות פולאריס הוותיקה ממושב נחלים

צילום: אסף דהן

בוקר קריר בגבעת הרקפות

כמו נחיל דבורים הגיעו הנגררים ועליהם פולאריסים מכל הסוגים, הדגמים והשנתונים - מ-RZR 800 ותיקים, דרך רייזרים 900 ו-1000, שניים או ארבע מושבים, שלושה ג'נרלים מוכנים למסעות שטח וגם ריינג'ר שסגר בכבוד את השיירה.

קפה, עוגיות, היכרות ותדריך בוקר וקדימה לדרך... השטח מחכה לנו.


נחל תנינים עד עין כפר

יוצאים לדרך במעלה נחל תנינים, מעט מאוד בוץ וקצת זרימה בערוצים. עוברים את עין לבלוב - בריכת מים שמלאה רק בחורף ולאחריו עין גלעד - מבנה אבן בן שני קומות שבתוכו ישבה משאבת המים הישנה לקיבוץ גלעד ובקומה השנייה היה החדר של השומרים ובהמשך ולצד נחל תנינים מבנה בלוקים שבתוכו המעין הקסום עם המים הזכים עין כפר - שווה ביקור! (קישור להסבר על הגעה למעיין).


רמות מנשה והקצה של יער מגידו

עולים, יורדים ושוב עולים וחוזר חלילה - אי אפשר להפסיק! הגבעות הנמוכות של רמות מנשה שהקצה העליון שלהן חד ומאתגר מושך אותנו לעוד ועוד עליות וקשה להיפרד מהמקום הנהדר, בשטח כשסביב הכול ירוק ופורח.
הכלי שאני נוהג עליו יחד עם הצלם המוכשר אסף דהן, RZR 900, מהווה עבורנו את הכלי האידיאלי להובלת טיול. נוח, מספק כוח ואחיזה נהדרים, שקט (באופן יחסי) ומאפשר לנו להתקדם מהר ובנוחות על השבילים המגוונים, בעליות, בירידות וגם בשיוט במהירויות גבוהות.

תקלה ראשונה... (ואחרונה להיום)

על השבילים המהירים בדרך לחציית כביש 6 תקלה! מוט היגוי נחתך כאילו סכין חדה פלחה את זרוע הברזל (מסתבר שיש "היסטוריה" לכלי ולנהג ויחד הם התהפכו בטיול אחר, שם כנראה התעקמה הזרוע ונזרע זרע הפורענות...).
קצת מבאס, אבל זה חלק מטיול מוטורי וחיש מהר ניתן הפתרון - גיא טולדנו, מסוכנות זום, הוציא שקית אזיקונים, כמה מחברים מברזל ושני חבלים לחביקה שתרם ל"ניתוח" אחד מהטיילים. שני חלקי הברזל של מוט ההגה נקשרו וחוברו יחדיו והרייזר שב לקדמותו (כמעט חדש...).
בנסיעה זהירה התקדמנו, יחד עם כל השיירה, לעבר הכביש הקרוב באזור של גו'ערה. לכאן יגיע החילוץ בדמות ראש שבט טולדנו, ואנחנו המשכנו בדרכנו בחזרה למסלול הטיול ולעבר הגשר שתחת כביש 6.

תחת כביש 6 להר חורשן

דרך עין מחוללים ונחל שלף התקדמנו מערבה, חצינו בגשר תחת כביש 6 ועברנו לתא השטח של הר חורשן. חלק מהאיזור הינו שמורת טבע בה יש להקפיד על תנועה בשבילים מסומנים, אבל הבעיה שחלקם חסומים והסימון בשטח אינו תואם את הסימון במפה. אבל אנחנו מקפידים כנדרש משמורת טבע, מסתובבים היכן שצריך, אפילו שהזלזול צועק לשמים - קל להכריז על השטח כשמורה אך נראה שלא נעשה דבר כדי להנגיש את המקום למטיילים המטורים וכדי לסדר את השבילים המסומנים על ההר שיהיו ברורים ועם תכלית. חבל!
עולים יורדים, נהנים משבילי ההר העטוף בחורש טבעי מקסים ולקינוח עושים עוד סיבוב על השבילים המקיפים את נחל שלף.
בדרכנו חזרה פוגשים זוג מטיילים, גם עם רייזרים, שלאחר צמיג קרוע. חיש מהר (שוב) נשלפת הכננת, מוחלף הצמיג הסורר ואנו נפרדים וממשיכים בדרכנו מזרחה חזרה לגבעת הרקפות.

ארוחת סיום כיד המלך

מי שמכיר את טיולי זום כבר יודע שהטיול, טוב ככול שיהיה, הוא רק התירוץ כדי לצבור רעב לארוחה שבסוף מעשי ידיהם של אנשי זום טרקטורונים.
קישור לכל יומני המסעות / סיכומי הטיולים של זום טרקטורונים

ועוד מילה אחת על חינוך ודרך ארץ:

המקום בו התחלנו את הטיול וגם סיימנו בארוחה "על האש" הוא החורשה הקטנה מעברה השני של גבעת הרקפות, בכניסה לקיבוץ גלעד. למרות שיש פחים באזור המקום היה מטונף ונראה שהמטיילים לא מקפידים על ניקיון וכי גם אף גורם רשמי לא ניסה לנקות או לרוקן פחים בימים האחרונים.
ובכול זאת כשחזרנו לצהרים הצוות של זום טרקטורונים ניקה את המקום וייתרה מכך שסיימנו לאכול חזר וניקה והשאיר את המקום מצוחצח! כך צריך להיות!! וכייף להשתייך לקבוצה של ישראלים שלא רק אומרים שאוהבים את הארץ אלא גם עושים למענה.

כייף להשאיר את הטבע נקי לקראת השבת


תודה ענקית לכל המטיילים הנהדרים

למרות הבדלי הניסיון בנהיגה בשטח והפרשי קצב הנסיעה הצלחנו לנסוע יחד, להתחיל ולסיים יחד, ועם הרבה סבלנות גם לעזור לחבר שנתקע בדרך וגם למטיייל נוסף שקרע צמיג וביקש את עזרתנו.
בעיקר הפגנו דרך ארץ עם המון אהבה לטבע ולספורט המוטורי גם יחד.
שניפגש רק בטיולים טובים ותודה לזום טרקטורונים על היוזמה.

קישור לאתר זם טרקטורונים
סוכנות פולאריס ו KTM, מתמחה במכירה, חלפים ותיקונים של כלי שטח מאז 1993
טלפון: 0527541119

מסלולי טיול ארוכים באזור רמות מנשה והכרמל:

מסלול טיול מהר גחר להר חורשן

מסלול טיול מלב ההר ועוד לרום כרמל

מסלול טיול ברמות מנשה - ממשמר העמק לבת שלמה

מסלול טיול בדרך לים – מסלול טיול מרמות מנשה לעמק חפר

מסלול טיול חוצה כרמל - מנחל מערות למוחרקה






תגובות

4 תגובות

1

אורח/ת - איתי טולדנו - זום טרקטורונים

10 בדצמבר 2020 ב 18:17

שלום לכולם ממשפחת זום טרקטורונים
ותודה רבה לעופר האלוף על הכל

2

אורח/ת - סלי

10 בדצמבר 2020 ב 18:18

היה אחלה
שבת שלום ומבורך

3

אורח/ת - בני

10 בדצמבר 2020 ב 18:19

תודה רבה,
היה מעולה ומחכה לטיול הבא

4

אורח/ת - אייל

10 בדצמבר 2020 ב 18:19

היה מעולה כמו תמיד