שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול יומיים במדבר הכולל ליל ירח כמעט מלא - 8-7/7/23

מסלול מערד לים המלח אל ליל ירח מלא, יצאנו למסע יומיים שכלל מסלול מאתגר בחשיכה

1689756979037

בבוקר יום שישי נפגשנו בתחנת הדלק בכניסה לערד לתחילתו של טיול/מסע מיוחד. למי שמתעניין למה בחרתי להגדיר דווקא טיול/מסע אסביר בקצרה -כשיוצאים לטיול חד יומי, או למספר ימים, שעת ההגעה לנקודות קבועות פחות או יותר ידועה (להוציא מקרים שלא בתוכנית). כשיוצאים לטיול שכולל לילה, הזמן מאבד חלק ניכר מחשיבותו. החוויה היחודית והמאתגרת מעוררת את הריכוז והריגוש לרף שהזמנים קצת מאבדים מחשיבותם.

את חלקו הראשון של היום התחלנו 3 רכבים, כשבהמשך היום צפויים להצטרף אלינו עוד 2 רכבים ומשפחותיהם. הכיוון - הר יהל, הר כיפון על ציר הגז וכמובן לא פסחנו על הפסקת קפה תחת גשר הכביש.

הנקודה הבאה: מעלה עזגד

1689756978239

הדרך המובילה למעלה עזגד (בירידה) מספקת לנו בשעות אחר הצהריים נוף לים המלח והדרך מערד למטה ברורה ונוחה, הדרך כייפית לאוהבי גמיעת קילומטרים במדבר.

בסוף המעלה ולאחר חציית מישור עמיעז עצרנו בסמוך למפעלי ים המלח על מנת לפגוש את שאר המטיילים. כשהמזל מאיר לך פנים כמדריך אתה זוכה בקבוצה איכותית, כזו כמו שפגשתי בטיול הזה.

מכיוון שצפוי לנו מסלול לילי אנחנו לא ממהרים לחניון הלילה, אז על מנת לבצע הפסקה ראוייה לארוחה וקפה יצאנו לנקודה נוחה בנחל פרצים.

שעות אחר הצהריים והערב במדבר הן הבונוס של מי שטייל במהלך היום החם. האוויר נהיה קריר וזורם, צבעי המדבר המשתנים הם חוויה מדהימה בכל פעם מחדש.
כשהחושך ירד לחלוטין התכנסנו לתדריך יציאה, הרי נסיעת לילה אינה דומה לנסיעת יום. רק לאחר שלא היה לי ספק שכולם מבינים כיצד להתנהל יצאנו לעבר נחל סדום.

מאפיני הדרך בנחל סדום מספקים ריגושי נהיגה, הדרך מפותלת לכל אורכה ורצופה עליות, ירידות וקצת מכל דבר נוסף.

לשמחתי כולם היו סבלנים בכל פעם שמצאתי לצורך לצאת ולהכווין או להסביר בדרך.

1689756988350

לקראת השעה 22:00 יצאנו חזרה למישור עמיעז אל חניון הלילה.

בהגיענו לחניון מיד היה ניתן להבין שהרוח החזקה אשר נושבת בחוץ כנראה לא תיתן לנו בשום דרך להקים מחנה, למרות הפתרונות המוכרים בנושא.

כמו שציינתי, הקבוצה מדהימה ולמרות העייפות ובעצה אחת המשכנו עוד דרך קצרה אל חניון לילה שבסמוך למעלה עזגד. בדרך כלל מכיוון שחניון הלילה הקטן מבודד יחסית לא נותר מקום, אך למזלנו החניון עמד לרשותינו.

ההתארגנות היתה מהירה ולא מצריכה דברים רבים, שולחן קטן, אוהל ואנחנו מסודרים לקראת יום ההולדת 7 שחגג האיש הצעיר. מדבר או לא מדבר, הכל היה שם - עוגה זיקוקים, שירים ושמונה הנפות על כיסא שטח, פשוט תענוג.

למי שהגיע ביום הראשון בבוקר מדובר ביום ארוך מאוד ולשמחתי מספק, אבל הגיע זמן לנוח. מחר עוד יום ארוך מצפה לנו.

1689763098681

היום השני

בוקר שבת, כולם קמו מוקדם. התארגנות מהירה ואנחנו ברכבים לכיוון חניון עין תמר.

קצת עבירות כדי לחמם מנועים והגענו לחניון עין תמר להפסקת רענון משמעותית ונדרשת. הרי לא לשכוח, גם מסע וגם ים המלח. חניון יום עין תמר ממוקם בלב הישוב והוא נקודת התרעננות מעולה למטיילים באזור.

בסיום ההפסקה יצאנו לחלק העיקרי של היום והוא נחל אמציה. התנועה בו יחסית מהירה ונוחה. לקראת צהריים ניצלנו נקודה נוחה בנחל אביה להפסקת קפה וקדימה לחצבה. בתחנת הדלק התיישבנו לאכול ולהצטייד לקראת ההמשך.

1689763079797

יצאנו לנסיעה על ציר דרך השלום שעל הגבול הירדני ולכביש צפונה דרך מעלה עקרבים. שוב הנופים של אחר הצהריים במדבר עוצרי נשימה.

סיימנו את הטיול כשבלב ההרגשה הטובה שהיה טיול מושלם.

תודה לכם קבוצה יקרה, בטוח שנפגש בקרוב.

1689763115763



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן