שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול ג'יפים לתושבי שדרות וקריית שמונה בנחל כסלון 2.2.2024

הזמן רץ ואנחנו כבר ביום ה-119 של המלחמה שהחלה בבוקר שמחת תורה ב-7 לאוקטובר. חלקנו עלינו על מדים, חלק אחר נשאר לתמוך בעורף בכל צורה אפשרית אבל חלק מאתנו, פשוט נתלשו מבתיהם, חלק לא קטן של כמה עשרות אלפי תושבים שזכו לכינוי המבאס: מפונים. לא מבחירה ולא באמת שיש להם לאן לחזור, אבל הזמן ממשיך לרוץ.
כדי לעשות להם קצת טוב משרד עו״ד גורניצקי התגייס לעזור לתושבים של קריית שמונה ושל שדרות המשתכנים ברעננה, גייסנו כמה מתנדבים בעלי לב טוב ורכבי 4X4 והוצאנו את החבר'ה לטיול שטח בנחל כסלון שברמת רזיאל.
וגם הפעם כמו בטיולים הקודמים אנו שולחים תודה ענקית לחברת "מכשירי תנועה" על תרומתם הנדיבה
היה תענוג!

image

בוקר יום שישי של סופ"ש גשום וקר וחבורת מתנדבים בעלי רכבי 4X4, שכולם לקוחות שמטיילים איתנו באתר השטח הישראלי, מתכנסים בלובי של מלון פרימה ברעננה, מקום משכנם הזמני של התושבים שעזבו (באופן זמני בלבד) את העיר שדרות בדרום ואת קריית שמונה שבצפון והנמצאים כאן כבר הרבה מידי זמן מאז השבת הנוראית של 7.10.23 (ב"עגת המלחמה" נקראים גם מפונים) וביוזמה ותרומה של משרד עו״ד גורניצקי יצאו לדרך לעבר הרי ירושלים.

image

התכנסנו כולם באולם קטן שבמלון ברעננה, עשינו סבב הכרות קצר בין המתנדבים לתושבים, קצת פרטים על המסלול שמחכה לנו, תדריך בטיחות ונהיגה בשיירה, מכשירי קשר וקדימה לרכבים לפי רשימה שסודרה מראש.

image

יצאנו מחניון המלון ועלינו לנסיעת כביש עד ליער הקדושים למרגלות ירושלים, שם פתחנו כמה שולחנות מלאים כל טוב לארוחת צהריים מוקדמת שעשתה מצב רוח טוב לכולנו.

image

בתום הארוחה הטובה (ותודה למכשירי תנועה - יבואנית סוזוקי על העזרה בתרומה) יצאנו לדרך על השביל שנע בתוך תוואי נחל כסלון, המים זורמים מכל פינה והשבילים עמוסים בשלוליות ענק שמספקות שפריצים פוטוגניים לצדדים וצהלות שמחה של הילדים. הגשם בא ולפעמים גם הולך, ערפל כבד עוטף אותנו צמוד מאד, מים ובוץ בלי סוף אבל החיוכים והחום האנושי אופפים את כולנו ותחושת הגורל המשותף מורגשת ומציפה את הקבוצה כולה.

image

בדרך ניתן לפגוש שלוחות שכל הצומח עליהן נשרף בשריפות שפקדו את המקום בשנים האחרונות. יער שרוף זה לא דבר משמח אבל בהחלט מראה מרשים ועל הדרך שווה לזכור, שבשל השריפה, היער זוכה להתחדשות ולצמיחה מחדש.

image

מידי פעם לאורך הדרך עצרנו לצילומים וכדי לנשום את החורף והגשם דרך היער, עברנו לצד מעיין השכה הקטן של עין לימון והמשכנו בעלייה דרדרתית וארוכה למפגש הכביש בצמוד לקיבוץ צובה.

image

רגע לפני החזרה הביתה, עצרנו שוב להפסקת קפה ומאפה (ובורקס וסנדוויץ וסלט ועוגיות וחטיפים..) ולאחריה המשכנו בנסיעת כביש חזרה למלון ברעננה, שם במעגל חברים גדול נאמרו מילות תודה, חיבוקים ונשיקות.

image

תודות לכל המשתתפים הנהדרים,
תודה למשרד עו״ד גורניצקי ולעוד אנשים טובים על היוזמה והתמיכה ובטיול.
תודה לג'יפאים היקרים של אתר השטח ותודה למכשירי תנועה - יבואנית סוזוקי על הסיוע ברוחב לב.
מכולנו באתר השטח הישראלי
שנדע ימים טובים יותר

עם ישראל חי...!




תגובות

9 תגובות

1

אורח/ת - אפי. א

08 במרץ ב 10:32

תודה לקובי על הובלת הטיול המקצועית ומסודרת. אני חייב לציין שאני מטייל בלא מעט טיולים בהתנדבות והיום הטיול היה פשוט תענוג.

2

אורח/ת - משפ' רוזנבלום

08 במרץ ב 10:33

תודה ענקית לכל המארגנים, היתה חוויה מדהימה !!!!!
תודה על הרצון, ההתגייסות, ההיכרות, על אוכל טעים, תה מחמם וחום ואהבה שאתם נותנים לנו ולכל עם ישראל בזמנים כאלה.
שבת שלום,
נחזיר לכם בשמחות בעזרת ה',
משפחת רוזנבלום

3

אורח/ת - מאיה. ס

08 במרץ ב 10:33

תודה רבה לצוות מדהימים 4X4 היה מאוד כיף

4

אורח/ת - ארז. ב

08 במרץ ב 10:34

איזה מדהימים שאתם 🙏🏆

5

אורח/ת - שמוליק. ל

08 במרץ ב 10:34

היה כיף, תודה על הזכות 🙏

6

אורח/ת - גלי. כ

08 במרץ ב 10:34

תודה רבה לצוות 4x4 על חוויה יוצאת דופן היה נורא כיף אוהבים קרית שמונה

7

אורח/ת - עידית. ב

08 במרץ ב 10:35

תודה רבה לקובי המדריך ולצוות 4×4 לתושבי שדרות וקרית שמונה היה מקסים

8

אורח/ת - ליאור. ל

08 במרץ ב 10:35

תודה רבה לחברת 4×4 וכל הג'יפאים המדהימים על יום של כייף והרבה חוויות ,תודה למארסי היזמת והמוציאה לפועל של היום, כוחנו באחדותנו.תודה רבה ושבת שלום

9

אורח/ת - יובל. א

08 במרץ ב 10:35

תודה לחברת 4x4 ולקובי המדריך על הטיול המהנה ולכל האמיצים שהסכימו לצאת ביום סגריר זה מהשגרה המאולצת. מקווה שנהנתם. שבת שלום