שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול סובארו סמלת בדרום רמת הגולן 30/7/21

לטייל בדרום רמת הגולן בסוף יולי? חם! אז מה אם חם? יש מעיינות קרירים ואוויר טוב! את לקוחות סובארו החום לא הרתיע והם הגיעו לטיול בדרום רמת הגולן חמושים במצב רוח טוב, בגדי ים והרבה נחישות

אני אוהב את טיולי סובארו. יש משהו מיוחד בהם. כלי הרכב טובים מאוד, אבל לא מתיימרים, ולכן אולי אלה דווקא האנשים. משהו באווירה שתמיד טובה, במשמעת, לא יודע. אבל זה תמיד עובד. הטיול הפעם הוא לדרום רמת הגולן ויש לנו היום שתי קבוצות שייצאו בהפרש של חצי שעה זו מזו. נקודת המפגש נקבעה לתחנת הדלק בקיבוץ האון שעל שפת הכינרת שאז אז מתמלאת בפורסטרים ו-XV צבעוניים.

image

image

קובי ואני מחלקים לכולם את קופסאות ארוחת הבוקר המושקעת, מתנת סמלת וכובעים של סובארו לטובת צילומים קבוצתיים, מבצעים תדריך ויוצאים לדרכנו לכיוון אנדרטת הטייסים הטורקיים.

image

מכאן, מטפסים לעין שוירח (עין שריר). השביל מתפתל בעליה, לפני הקבוצה של קובי ואני שם לב שיש מעבר אחד שבו הוא מכוון ושכמה מכלי הרכב קצת מפרפרים ומתקשים. לא נראה נורא ממושב הנהג שלי, אבל יש שם כמה הצלבות שמחייבות התייחסות, אך הקבוצה התגברה על המכשול ואנו ממשיכים בדרכנו.

image

image

בעין שוירח כמו תמיד בעין שוירח.... המים קרירים, הצל משיב נפש הילדים משפריצים בהנאה לכל עבר, ולעתים לאף אחד לא מתחשק לעזוב את פינת החמד הזו, שטופחה באהבה במשך שנים על ידי ירח פארן ז"ל מקיבוץ האון. ירח נפטר בשיבה טובה לפני חודשים ספורים ועולה החשש ששני הפרויקטים שלו – עין שוירח ואנדרטת הטייסים הטורקיים, בהם טיפל וטיפח באהבה גדולה ללא כל תמורה, יוזנחו ויסבלו עכשיו מנחת ידם של מטיילים ונדליסטים. נקווה שלא יהיה כך.

image

אחרי הרחצה והמנוחה, אתגר עבירות ראשון להיום – העליה משוירח להר נמרון. שיפוע, הצלבות, דרדרת, חלק שותים את זה בקלילות כמו חגית בעלת הנסיון ממסע "מלכת המדבר" ואחרים שקצת מתבחבשים. קצת הזזת אבנים, קצת כיוונים, כמה וכמה נסיונות וקצת נחישות, ובסוף כולם מנצחים!

לארוחת בוהריים בחרתי בחורשה של עין-עקוב. מקום מוצל עם שולחנות ואפילו מעט מים זורמים, ממנו קל לצאת לכביש 98 ולנסוע בכביש הצר והמרהיב היורד לשמורת נחל מיצר לכיוון משולש הגבולות, ומשם להיכנס לטבילה נוספת, הפעם בעין אי"ה – עוד בריכה שכל מי שמטייל בדרום רמת הגולן בקיץ, פשוט לא יכול לוותר עליה.

image

אבל לא תמו הרפתקאות השטח שלנו. אחרי עין אי"ה, יוצאים שוב לכביש 98, נוסעים מעט דרומה ונכנסים דרך אמפי גולן לשביל יפה היורד בתלילות לואדי א-זיתון ומטפס לנאות גולן, עם תצפיות מהממות לכיוון הכנרת ושמורת סוסיתא, מקיף את בני יהודה וגבעת יואב לסיום בתצפית המרהיבה של מצפה אופיר, כאשר כל הכנרת פרוסה לרגלינו.

image

image

היה מצוין, באמת. אחלה קבוצה, אפס פנצ'רים ונזקים, עמידה מושלמת בזמנים, נהיגה נכונה ונחושה, מה עוד נבקש?.... תנו לנו טיול כזה כל שבוע! תודה גדולה לכל הקבוצה על האווירה הטובה והיום הכייפי, תודה ענקית לסמלת על הפינוקים – נתראה בטיול הבאים!

הרשם לדיוור מועדון



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן