שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול סובארו דרייב - נחלים גדולים וקניון לבן

שיתוף פעולה משולש בין אתר השטח, יבואן סובארו ואתר טיולי, הוליד טיול יומיים למרחבים הדרומיים של ארצנו במדבר פארן התנכ"י, ועוד בחג הפסח. קצב ההתקדמות שלנו היה מעט מהיר משל אבותינו...
צילמו: המשתתפים

סירטון וידאו: ליאור טל

image

מדינתנו אמנם יפה ומיוחדת אבל יש בעיה שלא ניתן להתעלם ממנה, היא מה לעשות, די קטנה. מזל שלכל כלל יש יוצא מהכלל, ומי שמעוניין לטייל בארץ ולגמוא קילומטרים במרחבים שוממים, חייב להדרים. וזה היה בדיוק התכנון של שלושה גופים שונים ששיתפו פעולה כדי להוציא את הטיול הזה. שכולו מדבר טהור ונהדר.
כך מצאנו את עצמנו בבוקר קריר למדי, בשני לאפריל, בדרך הפסלים שבמכתש רמון, מחכים לבואם של המשתתפים הצפוניים. הגעה הדרגתית רמזה כי זו קבוצה שאוהבת לקחת את העניינים באיזי, מה שהלך והתחדד בהמשך היום. תדריך בוקר זריז ועולים למכוניות לנסיעה של כ-45 ק"מ בכביש, רק כדי להגיע לתחילת המסלול, בחיבור כביש 40 לנחל פארן. בדיקה קצרה כי כולם הגיעו וממשיכים בשטח כמה דקות כדי להגיע לקניון עדה, לחלק הרגלי של היום. מנופו הפתוח של נחל פארן הענקי, עוברים תוך מספר שניות אל תוך קניון צר, כל כך צר שאדם בוגר צריך ללכת בזוית כדי לעבור. תוסיפו לזה סולמות גבוהים, עלייה על סלעים, ילדים, יתדות וכו', וקיבלתם פקק תנועה אנושי, בנופך מדברי. בחזרה בחניון הבנו עד מהרה כי מרבית המשפחות אינן כאן, אז ישבנו לאכול, באיזי אמרנו.

image

המשך המסלול הרכוב היה שונה בתכלית מהנוף הצפוף בעדה, אבל מלא בדברים אחרים. השטח בו נסענו היה מלא בשלדים של מכוניות ומטוסים, מבני ענק מוזרים שלא ממש קשורים למדבר, יותר למדינת ישראל המודרנית, אבל הם שם. אז עצרנו כמובן לכמה סשנים של תמונות, נו איזי וזה.
המקום אליו כיוונו היה חניון הלילה של קניון לבן, שמרוחק כמה ק"מ בודדים מהגבול עם מצרים. מיד עם ההגעה לחניון הבנו כי יש עוד מספיק זמן אור כדי לנסוע ולתת תצפית אל הגבול המצרי, כטיול אקסטרה ספונטני. בניגוד גמור לרוח האיזי שהיה עד אז, לסיור על הדרך הצטרפו מרבית חברי הקבוצה. הייתה רק בעיה אחת שלא לקחנו בחשבון, את אופי הדרך. בתכנון זה נראה פשוט כמה ק"מ בשעה וחצי שום בעיה, רק שאחרי כמה אתגרים שאת כולם עברנו ללא בעיה, עברנו פחות מק"מ בכחצי שעה, מה שלא יותיר זמן חזרה. אז עשינו אחורה פנה מבלי להגיע ליעד הסופי, שבתכל'ס היה רק הסיבה למתוח את קיפצי ודיפרנציאלי המכוניות שלנו.

image

עם רדת הליל נהננו כולנו מהלוגיסטיקה של הטיול שדאגה למדורה, לתאורה, לעמדות בישול, שטיפת כלים ועוד כמה פינוקים ללינת פרימיום בשטח. תוסיפו לזה ליל כוכבים מרשים, קור בינוני מינוס וגיטרה מול המדורה, ותקבלו את ה-היילייט של הטיול עבור רבים.

image

בבוקר שלמחרת אמנם חזרה והשתלטה רוח האיזי על זמני היציאה מהחניון, אבל בהנגדה ברורה מיד אל אתגרי עבירות נחמדים בדרך אל הקניון הלבן, שהיה מלא למדי. באנשים. מים לא ממש היו. אבל הקבוצה שהפכה לקבוצה ממש אתמול בלילה, יודעים איך להוציא את המיטב עם שרשרת טיפוס במעלה הקניון הלבן שדאגה לכל הילדים להגיע למעלה.
אותו דבר בדיוק קרה כמה שעות לאחר מכן, בגב צניפים, ושוב לא הסכימו כל הילדים (גם המבוגרים שבהם), עד שהצליחו לטפס למעלה בדרך שפעם מים זרמו בהם.

image

תודה רבה לנאור נציג אתר טיולי, שדאג לכל פרט בטיול, ותודה מיוחדת לחברים ממשפחת מאירי, שהפכו למסעידים הראשיים של ליאור הצלם ושלי.
התודה הגדולה מכל כמובן למשתתפים שהפכו את הסופ"ש לנעים ורגוע. מקווה לפגוש את כולכם בטיולים הבאים



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

2 תגובות

1

אורח/ת - רועי פוקס

19 באפריל 2021 ב 12:03

היה טיול מדהים❣️
אלו היו יומייםשמרובים בחוויות והנאות עם מקומות קסומים שטרם ראינו.
תודה לנאור על האופרציה שירדה עד הפרטים הקטנים. תודה לחיים על הליווי האיכותי והאדיב שהפך את הנהיגה לקלה פתאום.
היה פשוט משולם❣️

2

uri nuriel

19 באפריל 2021 ב 13:43

טיול מדהים אנשים מדהימים ותכנון איכותי
תודה רבה לכולם