שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

מסע יומיים מלב הנגב לים המלח סוכות 2021

הנוסחה: מדבר, אתגר, נוף, יומיים, 4X4. אי אפשר לנצח את זה

אם זו הנוסחה אז קיבלנו אותה במדויק.

יום א' של המסע

פגישה בתחנת הדלק משאבים ותחילת נסיעה לשבטה. ארוחת בוקר בצל החורשה, תדרוך וחלוקת מכשירי הקשר. בנקודה זו נתחיל את מסע השטח שלנו.

image

הדרך משבטה לכיוון שדה בוקר זרועה בשרידי התרבות הנבטית ואי אפשר שלא להתרשם מכך שלפני אלפי שנים התקיימה תרבות וגם חקלאות באזור מדברי שכזה. המדבר מתחיל להיפתח בפיננו ועץ השיטה הגדול בנחל הבשור הוא מקום קלאסי לעצירת הקפה.

נחל הבשור מוביל אותנו מזרחה ואנו פוגשים את הכביש ואת שדה בוקר, עצירת קרטיבים קצרה.

משם ממשיכים אל מעלה צין במורד, שלוקח אותנו מהר מאוד לאווירת לב מדבר. סוף הקיץ הביא לזיהום עין עקב ולכן ויתרנו עליו הפעם.

עם הפניה מציר הנפט מזרחה אל הצין נוף המדבר עוטף אותנו והדרך אל גבי זרחן נותנת טעימה וחימום קל לאתגרי הנהיגה של יום המחרת. תחת גב זרחן עצירת צהריים נעימה בצל הנדיר, משם חוזרים אל הציר המוביל במרכז הצין אל הר צין המרשים מאוד ושדה הבולבוסים שמתחתיו.

בין החברים מתקיים דיון שאי אפשר להתעלם ממנו לגבי השפעת מפעלי הצין וים המלח על הסביבה של כולנו.

image

ברור הוא שאי אפשר להתעלם מהשינויים והזיהום שמתלווה לפעילות המפעלים בארץ של כולנו.

הדרך ממשיכה וחוצה את מפעלי הצין בנוף ירח שחזור להיות נוף מדבר יפה ביציאה מאזור המפעלים אל חניון לילה צין תחתון למרגלות מעלה עקרבים.

image

שם בילינו את הלילה. החניון מקסים ונוח, אבל התקווה ללילה בלי רוח התחלפה במאבק להקמת האוהלים נגד הרוח. כמובן שניצחנו, אם כי נודה על האמת שסיום טבעי של הרוח לא הזיק לניצחון.

יום ב' למסע

התעוררנו להמשך המסע מתוך השקט ליום השני המאתגר יותר מצד אחד, אך המתגמל יותר מצד הנופים והרגשת הסיפוק. המשכנו על בסיס הצין התחתון עד למפגש עם נחל חצרה היוצא מהמכתש הקטן. קטע נהיגה המזמן לנו בצד הנוף המדהים אתגרי נהיגה, מדרגות ומעברים הדורשים הכוונה ומיומנות. החבורה עוברת את המכשולים כולם תוך הפגנת בגרות ומשמעת עצמית והחברים מנצלים את האתגרים ללמידה, וזה כיף גדול עבורי לפחות.

1632650340789163265034117916326503415301632650341838

מקום מצוין לעצירת הצהריים, לפני המשך הדרך היפה כל כך מזרחה על נחל חצרה.

לאחר ההתרשמות מהמפלים שממתינים לשיטפון נמשיך ונחצה את כביש הערבה אל הנחלים המהירים והיפים אביבה ואמציהו, שתמיד כיף לתת בהם בגז... ולהגיע לשטיפה בעין פלוטית. לאחר הטבילה למי שרצה עשינו את המתבקש לאחר יומיים של נהיגה חלקה לא קלה ולילה בחוץ והגענו אל חוף ים המלח! ציפה של שעה ורחצה במים מתוקים במתקני החוף, ואפשר לחזור הביתה עם טעם של עוד.

image

163265045645716326504568361632650457240

לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

2 תגובות

1

אורח/ת - אורי שגב

29 בספטמבר ב 14:48

טיול נהדר בנוף מדברי מהמם ומגוון. קבוצה קומפקטית, מגוונת ומענינת, אתגרי שטח מענינים ולא מעטים, נהיגה מרובה וגם הכוונה ( והדרכה ) מדויקת, בוטחת ומשכילה בידיו האמונות של גיא זילברמן.
ת ע נ ו ג וחוויה נפלאים.

2

אורח/ת - אורי

18 באוקטובר ב 10:37

לגיא הנחמד מנחמד, שלום וברכה. רציתי להודות לך באופן פרטי , על ההדרכה העניינית והמאלפת ביום הראשון של הטיול