שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

טיול מועדון ברונקו וחברים - נחל צין 21/5/22

פורד ברונקו החדש הגיע לישראל ומעורר סערה בקרב חובבי נהיגת השטח, עשרות כלים מצטרפים לקהילת חובבי הטיולים האתגריים ובהחלט הגיע הזמן לאסוף אותם לקבוצה ולצאת לטיולים ברמת עבירות שהולמת את כישוריו המרשימים של כוכב השטח החדש

עשרות פורד ברונקו חדשים עלו על הכביש בחודשים האחרונים – כל ברונקו שמגיע לישראל נמכר מיד – הביקוש עולה על ההיצע וכושר הייצור המוגבל בשל טרלול הקורונה של השנתיים האחרונות עדיין מכתיב זמני המתנה ארוכים – אבל יכולותיו המרשימות של כוכב השטח החדש מביאות את רוכשיו לרצות לנצל אותן ולצאת לטיולים.

קישור למבחן דרכים לפורד ברונקו

image

כמה בעלי פורד ברונקו חדש התארגנו ואנו הרמנו את הכפפה בשמחה. לטיול הראשון התייצבו חמישה ברונקואים חדשים ונוצצים – ארוכים וקצרים מדגם בדלנדס ואאוטר-בנקס קצר אחד. הצטרפו אליהם רכבי שטח נוספים – כולם בעלי הילוך כוח, מרווח גחון ראוי ויכולות מוכחות – ג'ימני חדש, לנדקרוזרים קצרים וארוכים לדגמיהם השונים (90, 120, 150), רנגלר JK רוביקון משופר מאוד וריינג'-רובר מתומן צילינדרים על צמיגי שטח, כך שלמרות שהמסלול שלנו "קצר אבל עבה" והוא טכני וכולל כמה אתגרי עבירות, לא צפינו בעיות.

image

שבת 21/5/22 – בתחנת הדלק בדימונה הקבוצה מתאספת. יהיה חם מאוד היום, וגם קצת אובך, תנאי שירות לא פשוטים כלל בסופה הפתוחה נטולת המזגן.... אבל אנחנו לא נרתעים – אם כבר מדבר, אז באווירה מדברית מתאימה....

image

היכרות ראשונה עם האנשים ואנו יוצאים לדרך על כביש 25, פונים לכיוון הכור וממנו לכביש המנדטורי המוביל למעלה עקרבים. כביש צר, שבור פה ושם וצריך לנסוע בזהירות. ירידת כביש מעלה עקרבים מתבצעת במשנה זהירות ובאיטיות המתבקשת – הכביש שבור ולא מתוחזק ומצבו רחוק מלהיות בטיחותי, וגם הנוף המרהיב שנשקף ממנו מסיח את הדעת בקלות.

image

בתחתית המעלה, השביל האדום הפונה לנחל צין. כמה דקות לריקון קצת אוויר מהצמיגים על מנת לשפר את נוחות הנסיעה והאחיזה, ואנו יוצאים לדרך. הקילומטרים הראשונים לא מאתגרים ואנו עוצרים לאתנחתא לארוחת בוקר ובצל מצוק סלע, אבל מהר מאוד הציר מקיים את כל הבטחות אטרקציות נהיגת השטח הטמונות בו – עליות וירידות, הצלבות ומדרגות. טיפוסים וגלישות, הקצב איטי ואין רגע משעמם. מצב LOW בתיבות ההעברה משולב ויישאר כך לאורך כמעט כל היום וכך אנו גולשים במורד "מעלה הסכין" הסמוך לגבי צין, מסתובבים ב"כיכר" וחוצים את הנחל במים הירקרקים-זרחניים ליד סכר צין, ומתייצבים למרגלות "מדרגת צין" המפורסמת.

image

image

image

מדרגת צין היא מכשול שנהגי שטח מיומנים ברכבי שטח דוגמת אלה שבקבוצה, לא אמורים להתקשות בו יותר מדי. מצד שני, למכשולי עבירות יש תכונה "להיוולד בכל פעם מחדש". כצפוי, הסופה, כל הברונקואים, הרוביקון, הריינג' רובר והלנדקרוזרים הארוכים לא התרגשו יותר מדי, לכלים הקצרים זה היה יותר קשה - נחום בג'ימני התגבר על המכשול ועל המגבלה המולדת של בסיס גלגלים קצר באמצעות גזגוז עצבני, אבל שתי הטויוטות הקצרות כשלו שוב ושוב מול המדרגה ולבסוף נמשכו ברצועה ע"י אחד הלנדקרוזרים הארוכים וכולנו המשכנו בדרכנו.

image

image


לאחר שחלפנו על פני גבי שיש, מטפסים ב"מעלה אשמדאי" – המעלה שעד לא מזמן היה טריקי ומאתגר ואף גבה התהפכויות, טופל וכיום הוא סתם שביל בעליה שלא מאתגר רכבי שטח ראויים כמו בקבוצה שלנו וחיש-קל אנו מסמנים V על חלקו הראשון של הטיול – נחל צין – ומתמקמים לארוחת צהרים בסככת התצפית המצלה שמעל ל"מכרה עורץ" שברמת מזר.

image

image

פנצ'ר בצמיג קדמי של הפראדו הקצר לא מלחיץ אותנו יותר מדי – אמנם הוא קיבל טיפול ב"תולעים" בתחילת מעלה אשמדאי, אבל הצמיג מאוד ישן והאוויר עדיין דולף מהתיקון וזו בסה"כ החלפת גלגל פשוטה. האמנם?.... כאן מגיעה הדרמה. הרכב מוגבה, וג'ק רגיל לא הספיק על מנת להניף את הגלגל באוויר – אז השתמשנו בג'ק נוסף, מתחת למתלה הקדמי.

כבר ארבע אחר הצהרים, ואנו ממשיכים לחלק האחרון של הטיול – חוצים את כביש 25 ונכנסים לציר המוביל לגבי פרס ולתצפית עליהם. המשך הדרך כבר לא מאתגר מדי – כולל מעבר נחל תחמס ושני המעברים הטכניים שב"מעלה צורים" שבהחלט מפחידים יותר בירידה, אבל אנו עולים בהם ללא קושי, נעים לאורך נחל פרס ומסוע האשלג המוליך ממפעלי ים המלח למפעלים שבצומת צפית, חולפים מדרום להר צבאים ומסיימים בדיוק בשעה המתוכננת במחצבה הצמודה לכביש 25.

פורד ברונקו בתמונה קבוצתית:

image

למרות החום הכבד והאובך היה לנו טיול מעולה. הקבוצה הפגינה נהיגה מצויינת, כל כלי הרכב עמדו במשימה ללא תקלות (פנצ'ר בגלגל אינו תקלה משביתה. זה חלק מהמשחק ומהתחביב) והברונקואים החדשים הוכיחו כושר עבירות מרשים ונטול קשיים כלשהם – בהחלט יש כאן גרעין לקבוצת טיולים שתמשיך הלאה למסלולי הטיול המאתגרים הבאים שאנו עומדים לפרסם. נשמח לפגוש את כולכם שוב!

הרשם לדיוור מועדון



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

8 תגובות

1

אורח/ת - חובב שטח

04 ביוני ב 12:10

אחלה אופציה ,כרגיל בישראל רק לבעלי היכולת, אחלה טיול לפחות מראים שיש עוד אופציה

2

אורח/ת - יריב

04 ביוני ב 14:50

יוזמה נהדרת!
פעם הבאה אנחנו אתכם

3

אורח/ת - אופיר

08 ביוני ב 12:30

איך מצטרפים לטיול? יש לי ברוקו wildtrak

4

Ogash Ofer

08 ביוני ב 13:52

אורח/ת - אופיר כתב/ה:
"

איך מצטרפים לטיול? יש לי ברוקו wildtrak

"
יש עוד טיולים מתוכננים רק לברונקו.
כמו זה:
https://www.4x4.co.il/journey/3177

5

אורח/ת - אריאל בקס

08 ביוני ב 15:15

תודה לדרור ולחבר'ה על יום טיול מהנה וחם....

6

אורח/ת - נחום

08 ביוני ב 15:16

תודה רבה לדרור, למירי ולכל הקבוצה, היה טיול מהנה מאוד

7

אורח/ת - אילן ד.

08 ביוני ב 15:16

תודה לכולם

8

אורח/ת - יובל פ.

08 ביוני ב 15:16

תודה לכולם על התמונות והחברותא.
יופי של מסלול(במיוחד חלקו הצפוני אותו לא היכרתי) ותודה לדרור על ההובלה