שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול מועדון רקסטון בבקעת הירדן - 3/12/22

יצאנו עם מועדון רקסטון לטיול בבקעת הירדן לאחר שבוע של גשמים ושיטפונות. הנוף מרהיב ביופיו ומעצם היותו פחות מוכר ומטוייל החוויה אף מתעצמת. הקרקע עמוסה עדיין במים, הגשמים והשיטפונות ששטפו כאן לפני מספר ימים נתנו את אותותיהם בכל פינה, מעברי ערוצי הנחלים זכו במדרגות כניסה ויציאה גבוהות ומתפוררות, הסלעים לחים וחלקלקים ושלוליות גדולות מקשטות את האזור כולו. היה תענוג

image

נקודת המפגש נקבעה לשעה 08:30 בבוקר בצמוד לצומת מחולה. החבורה מגיעה בזמן ואנחנו עושים תדריך בוקר עם דגשים למסלול הרטוב ובשל כך הטכני, שמחכה לנו כאן אחרי שבוע שלם של גשמים חזקים ששטפו את האזור הזה של בקעת הירדן. חלוקת מכשיר קשר ומספרי ברזל ואנחנו יוצאים לדרך במזג אוויר מקסים.

image

נכנסנו לשטח מצפון לתל אל חמה דרך ציר המכבים, זה שאמור להוביל אותנו למעלה גיבורים. אנחנו מטפסים בגובה עם השביל שמכניס אותנו לתוך שמורת נחל בזק עילי וחולפים על פני כמה מוצבי תצפית שנבנו כאן לאחר מלחמת ששת הימים, בכל אחד מהם בונקר, תעלות ועמדות ירי. כשהיינו מספיק גבוהים עצרנו באחד המוצבים לארוחת בוקר אל מול נוף מרהיב מזרחה.

image

היעד הבא הוא מעלה גיבורים, מעלה טרשי ומסולע שגם בימים רגילים דורש יכולות נהיגה והכוונה קרקעית טובה, שכן המעלה רצוף במספר מקטעים בהם חלקים המקושטים באין ספור בולדרים ומדרגות סלע. אבל אנחנו לא ביום רגיל וסלע הגיר אותו פוגשים הצמיגים שלנו רטוב וחלקלק כמו שהוא יודע להיות. הנהגים שנוהגים את השיירה ברמות ניסיון ויכולות נהיגה שונות, חלקם בעלי ניסיון רב ונוהגים ברכבים משודרגים, חלק אחר נהגים חדשים וללא ניסיון שנוהגים ברכבים עם צמיגי כביש מלא וללא שידרוגים בכלל. באמצע המעלה ורגע לפני גינת הבולדרים המרכזית, ולאחר כמה ניסיונות של כמה נהגים, לקחנו החלטה לוותר על המעלה כדי למנוע נזקים מיותרים והסתובבנו לאחור. האזור מקסים ביופיו וגם ללא המעלה הוא מספיק טכני ומאתגר.

image

הניסיון לעלות את מעלה גיבורים לקח את הזמן שלו וכשחזרנו לצומת השבילים ממנה הגענו, עצרנו לארוחת צהריים.

image

המשך הדרך לקח אותנו דרומה עם ערוציו של ואדי מוסייטיף וואדי א-שק. בשל הגשמים האחרונים, המעברים בערוצי הנחלים נשטפו גם הם והשיירה נדרשה להתמודד עם מדרגות רטובות, לחות ומתפוררות, שדרשו נהיגה טכנית והכוונה קרקעית מדוייקת כדי שלא לפגוע ברכבים עצמם. הנהגים היו קשובים והרקסטונים סיפקו את הסחורה באופן מושלם עם מערכת 4X4 נהדרת וצלחו כל מכשול ללא בעיה. בקירבת עין אל ג'מל הגענו לכביש המוביל לחמאם אל מליח וזו היא גם נקודת הסיום של הטיול.

image

תודה רבה לחבורה נהדרת
להתראות בטיולים הבאים,
קובי

הרשם לדיוור מועדון

רוצים להיות מעודכנים בכל הפעילויות של המועדון?

הצטרפו לתפוצת הוואטסאפ של מועדון רקסטון - לפרטים הקליקו כאן



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן