שטח 4X4 > יומני מסע בארץ > טיולים ומסעות בארץ

סיכום טיול ג'יפים ליום הבחירות - מצוק ההעתקים מאלמוג למצוקי דרגות, 27/2/24

ניצלנו את יום הבחירות האחרון ליום כיף ויצאנו למסלול קלאסי במדבר יהודה, שבמקרה הוא גם אחד היפים ביותר בארצנו. השיירה מגוונת, החבורה על הכיפאק ומזג האוויר החליט לפרגן. היה תענוג

image

קבענו להפגש בשעה 09:00 בתחנת הדלק בצומת אלמוג. בחרתי נקודה מרוחקת בחניון שמאחורי התחנה, תחת עץ עם צל עצום וחיכיתי לחברי הקבוצה. תוך דקות כולם הגיעו, שתי גזיות כבר בפעולה, אחת עם קפה והשניה עם תה ואנחנו נאספים סביב מפה פתוחה לתדריך. סבב הכרות בתחילתו, סקירת המסלול מול המפה, כולל אלטרנטיבות בהתאם למזג האוויר ומצב השבילים בשטח, חלוקת מכשיר קשר ומספרי ברזל ואנחנו יוצאים לדרך.

image

השיירה חולפת ליד הישוב אלמוג וכעבור ק"מ אחד על השביל האדום אנחנו יורדים ימינה ומערבה אל השביל הכחול וחוצים איתו את נחל אוג. אנחנו מתחילים לטפס על שלוחותיו הצפוניות של ג'בל חרמון, מידי פעם אנחנו פוגשים בחריצים שגדלו עוד קצת מאז הגשמים האחרונים והשיירה עוברת בקלות תוך כדי כיוון קרקעי, הרכבים נכנסים להצלבות פוטוגניות והחבורה מאושרת, הטיול התחיל.

image

הסמ"ש הכחול לוקח אותנו דרומה ומזרחית לג'בל חרמון שפסגתו הרחק מעלינו. במפגש עם הסמ"ש האדום עלינו עליו והמשכנו דרומה, כעבור כק"מ וחצי פנינו שמאלה על סמ"ש כחול עד לנקודת תצפית יפהפיה עם נוף מרהיב אל ים המלח הפרוש תחתינו בעומק של כ-400- מטרים. מקום נפלא לארוחת צהריים מוקדמת.

image

חזרנו לסמ"ש האדום וירדנו דרומה מספר ק"מ עד למפגש עם סמ"ש כחול שמוביל לכביש של בקעת הורקניה. אנחנו ממשיכים דרומה על האדום, חצינו את נחל קדרון המטונף באשפה ופסולת וסטינו לגיחה קצרה לתצפית נוספת ממצפה נחליאלי שהוא מצפה יפה במיוחד, בתוספת מפל מרשים משקיף על בקעת ים המלח, דרך חלון נוף שיוצר קניון נחל קדרון.

image

הדרך שלנו ממשיכה דרומה על הסמ"ש האדום וכפי שציינתי קודם, היא אחת היפות שבארצנו. הנסיעה בשביל המפותל מטפסת ויורדת בגובה, אנחנו פוגשים חריצי נחל רבים ושונים, חלקם דורשים הכוונה קרקעית לכל רכב בנפרד והנוף לא פחות מקסום. מצוק ההעתקים העצום נישא כחצי ק"מ מעל ים המלח, לעיתים הוא מתרחק מהשביל שלנו כמה מאות מטרים ולעיתים מתקרב לכדי כמה עשרות מטרים בלבד, בקטעים אלו הנסיעה דומה לטיסה והחוויה עוצמתית. חצינו את נחל סמך ונחל טור וכעבור כק"מ אחד נוסף הגענו לנקודת הסיום של המסלול שלנו במצוקי דרגות.

image

תודה לכל המשתתפים,
להתראות בטיולים הבאים.



לעוד מסעות והדרכות בארץ ובעולם:

למסעות הבאים בארץ - הקלק כאן
למסעות הבאים בעולם - הקלק כאן
להדרכות הנהיגה הבאות - הקלק כאן

תגובות

4 תגובות

1

אורח/ת - שרון ג.

17 באפריל ב 16:55

קובי, תודה רבה על טיול שטח כיפי ומאתגר (איתגר את ה-XV), כולנו נהנינו מאוד בטיול מההובלה שלך מההדרכה של שרון ומהחברים למסע, מסלול מקסים בשילוב עם מזג אוויר נעים - היה מושלם, נתראה בשטח

2

אורח/ת - אריאל ג.

17 באפריל ב 16:55

קובי, המון תודה.
היתה טבילת אש מצויינת עם הרבה תמיכה והדרכה שלך.

3

אורח/ת - טובי ר.

17 באפריל ב 16:55

היה טיול מדהים
תודה רבה קובי🙌

4

אורח/ת - אורח/ת

17 באפריל ב 16:56

קובי יקר מאוד, תודה רבה. זכינו ליום מקסים