ג'יפים בשלג

דף 1 מתוך 3
סיכום טיול ג'יפים בשלג שרמת הגולן - 9/2/23
סיכום טיול ג'יפים בשלג שרמת הגולן - 9/2/23

כל השנה אנחנו ממתינים במתח יבוא או לא יבוא? השלג! הדבר הזה שהופך את הטיול לחוויה שונה בתכלית ונותנת לנו קצת תחושה של חורף אמיתי, כזה שאצלנו בארץ ישראל לא קורה בכל שנה. והנה הוא הגיע ואנחנו עפים צפונה עם חברינו המטיילים ליהנות ממנו ומנופי רמת הגולן המיוחדים

סיכום טיול שלג ברמת הגולן - 10/2/23
סיכום טיול שלג ברמת הגולן - 10/2/23

אוי כמה שאנחנו מחכים לזה - ובעיקר שזה יהיה בסופ"ש. אז הנה הגיעה לה הסופה "ברברה" לישראל וצבעה בלבן את כל צפון הארץ, טוב, לא את כל הצפון - את רמת הגולן.
שיירה של 25 ג'יפים ב-2 שיירות יצאו לתור במרחבי רמה"ג וזכו להמון לבן
הדריך: וייזל עדי
צילום: רון צוקרמן ויתר חברי הקבוצה

סיכום טיול שלג צפון רמת הגולן - 8/2/23
סיכום טיול שלג צפון רמת הגולן - 8/2/23

כמו בכל שנה, גם חורף 2023 החל בציפיות לסערה התורנית שתצבע את צפון רמת הגולן בלבן ותאפשר לנו לצאת לטיולי השלג האהובים בהתראה של מהרגע להרגע. הסופה "ברברה" לא איכזבה והיה לנו טיול נהדר
צילומים: דרור ברלי ומשתתפי הטיול

יומן מסע לרומניה - מסע ייעודי הדנ''מ, ינואר 2023
יומן מסע לרומניה - מסע ייעודי הדנ''מ, ינואר 2023

לאחר כמה מסעות אתגריים ומאתגרים ברומניה הבנתי שאם אני רוצה להתמודד עם מכשולי החורף הרציניים שיש לחורף הרומני להציע לי אני צריך קבוצה שבה אוכל לסמוך על כל המשתתפים, הן בנהיגה והן בידיים עובדות שיודעות את העבודה ומסוגלות לעבוד בתאום.
לאחר כמה שיחות עם בוגרי ההדנ''מ שלנו (הדרכת נהיגה מתקדמת) הבנתי שמצאתי את המשוגעים שיבואו איתי בחורף הרומני לטפס על הקרפטים.
נפתחה הרשמה של בוגרי ההדנ''מ שלי ועוד חבר או שניים קרובים אישיים שלי - חברים שמטיילים איתי כמה שנים טובות ואני מכיר את היכולות שלהם. החלטתי לבנות מסלול ייעודי, לא בשביל לטייל ברומניה, אלא בשביל לתרגל וללמוד להתמודד עם מכשולי החורף בצורה קיצונית יותר ממה שיש לחורף בארצנו להציע.
אז הגיע סוף סוף התאריך ונפגשנו בשדה, פתאום נופל לי האסימון ואני מבין שאני בכלל במסע חברים...
ההרפתקה מתחילה

שלג, בוץ וקרח - טיפ נהיגה
שלג, בוץ וקרח - טיפ נהיגה

הסופה ברברה אמנם מאחורינו, אבל השלג והבוץ שהביאה איתה עדיין כאן! ולכן הכנו לכם קצת המלצות וטיפים לנהיגה בשלג, על קרח בכביש ובשטח בארץ ובעיקר בטיולים בעולם...
טיפ נהיגה משנת 2011 - עדכון ינואר 2015, ינואר 2021 ועדכון נוסף - פברואר 2023

התמודדות עם מכשולי החורף בנהיגת שטח
התמודדות עם מכשולי החורף בנהיגת שטח

לאור תחזית מזג האוויר בה ירדו גשמים רבים ברחבי הארץ הכנו לכם רענון מורחב והכרחי לנהיגה במכשולי החורף הבא עלינו לטובה
נכתב ע''י מדריכי ההדנ''מ (הדרכת נהיגה מתקדמת): עדי צפתי ונמרוד וידר

יומן מסע ג'יפים רומניה - ספטמבר 2022
יומן מסע ג'יפים רומניה - ספטמבר 2022

יצאנו לחוות את רומניה ממש בסיום הקיץ!
לטיול ג'יפים התגבשה קבוצה מכובדת של 16 נהגים הרפתקנים שהתחילה את הטיול במלון הילטון אך ההמשך היה מפתיע וכלל גשם, הרבה בוץ וגם שלג.
בסיום של קיץ יבש מאוד בכל יבשת אירופה לא יכולנו להתכונן לחוויה שעברנו...
כשלושה ימים לפני הנחיתה שלנו ברומניה נפתחו ארובות השמיים, גשם חזק ירד על הרי הקרפטים ועם צניחת הטמפרטורה גם שלג... מה שהפך את הטיול ג'יפים שלנו למיוחד ביותר.
הרפתקאות החורף שלנו ברומניה רק התחילו!

יומן מסע פורץ דרך לרומניה - מרץ 2022
יומן מסע פורץ דרך לרומניה - מרץ 2022

לאחר לא מעט שינויים של שאריות הקורונה החלטנו לצאת לרומניה. קבוצה קטנה ואיכותית של 9 ג'יפאיות וגיפאים שידעו שאנו יוצאים אל עומק השטח, לצירים מרוחקים שמקומיים בודדים עוברים בהם, צירים קשוחים ובלתי צפויים ואכן המסע הזה היה הרפתקה אחת גדולה ובלתי צפויה...

סיכום טיול שלג ברמת הגולן - 29/1/22
סיכום טיול שלג ברמת הגולן - 29/1/22

הסופה "אלפיס" ממשיכה לפנק אותנו בחסדיה – כמויות השלג האדירות שירדו בצפון רמת הגולן הוציאו אותי ואת גיא זילברמן להוביל (שוב) שתי קבוצות נוספות לטיול שלג שלישי תוך שבוע! כאשר הפעם קבוצה אחת גם נענתה לאתגר של טיפוס להר אודם המושלג. היה קר, היה הרבה בוץ, היה המון שלג, לקראת הסיום היה אפילו קצת קשה וגם הרפתקני כראוי לטיול ג'יפים כהלכתו – מה שבטוח, היה כיף גדול!

סיכום טיול שלג לרמת הגולן 21/1/22
סיכום טיול שלג לרמת הגולן 21/1/22

סוף סוף שלג כמו שצריך בצפון בשילוב עם מזג אוויר משגע, גרם לרבים מאיתנו להיכנס לרכב השטח שלנו ולעלות לרמת הגולן שנצבעה בלבן. היה קר ומקסים

סיכום טיול לאחר השלג ברמת הגולן 29/01/2022
סיכום טיול לאחר השלג ברמת הגולן 29/01/2022

לאחר ביקור הסופה בארץ יצאנו לרמת הגולן לטיול ג'יפים מאתגר של שלג, בוץ ואוויר פסגות

טיול שלג רמת הגולן 28/01/2022
טיול שלג רמת הגולן 28/01/2022

הובטחה הרפתקה מאתגרת , וקוימה.
יום טיול ג'יפים מרובה שלג, משולב עם עם בוץ ומזג אוויר ארקטי כמעט .
צילומים: משתתפי הטיול, טל הרוש

סיכום טיול שלג בצפון רמת הגולן 20/1/22
סיכום טיול שלג בצפון רמת הגולן 20/1/22

שלג ראשון לעונת החורף 2022 ביחד עם שמיים כמעט-בהירים ושמש חורפית שקרנית, העלה אותנו מיד לצפון רמת הגולן למסלול יפהפה שנצבע כולו בלבן. היה ממש קר בחוץ, אבל חם בלב וכיף גדול

יומן מסע פורץ דרך - רומניה, סתיו 2021
יומן מסע פורץ דרך - רומניה, סתיו 2021

על המסע הזה כדאי בהחלט לספר ממש מההתחלה, המסע היה מוכן כבר לפני שנתיים אבל אז הגיעה אלינו מגפת הקורונה וטרפה את הקלפים...
אז לאחר שנתיים, כשהמצב עדיין לא ברור, היה צריך למצוא חבר'ה עם ''ראש מנוע'' לא כל כך יציב והרבה מיומנות נהיגה שיצאו איתי למסע מהסוג הזה...

טיול שלג רמת הגולן 19.2.2021
טיול שלג רמת הגולן 19.2.2021

שלג ברמת הגולן מחייב יכולת תגובה מהירה וספונטנית – להעמיס מהר את הג'יפ ולעלות צפונה, עם נכונות וסבלנות לעמידה בפקקים, גם בשטח.... וגם לבלת"מים תכופים ושינויים בתכניות. בסופו של דבר, שלג היה לנו הרבה מאוד, גם לשנה הבאה, וכן - גם הרבה בלת"מים. צילם: רונן חבסוב

סיכום טיול שלג ברמת הגולן - 19/2/21
סיכום טיול שלג ברמת הגולן - 19/2/21

תחזיות מזג האוויר בסוף השבוע כבר חזו כי ביום שלישי ורביעי תגיעה חזית קרה במיוחד (ביקרה לפנינו בטורקיה) ותכסה את כל מדינת ישראל. צפון המדינה ובוודאי רמת הגולן, תקבל מנה הגונה של משקעים שיחד עם טמפרטורות נמוכות, יורידו כמויות אדירות של שלג ברמה וכן בפסגות שמעל 700 מ'.
לא היה צריך יותר מזה כדי לקבל החלטה שאנחנו נהיה שם.
ביום שני נפתחה ההרשמה וכבר ביום רביעי התמלאו להן שתי שיירות
הדריך: עדי וייזל
צילומים : יגאל אדרי

דף מועדון רודפי שיטפונות ואוהבי שלג
דף מועדון רודפי שיטפונות ואוהבי שלג

דף מועדון לכל אוהבי טיולי השיטפונות והשלגים בארץ ובעולם

מפלים, בוץ, שלוליות ושלג ברמת הגולן - ינואר 2019
מפלים, בוץ, שלוליות ושלג ברמת הגולן - ינואר 2019

שבוע שני ברצף שרמת הגולן קראה לנו - כמויות המשקעים שירדו בצפון יחד עם טמפרטורות נמוכות יצרו כמויות אדירות של שלג שהתווסף לשלג שעוד נותר מהסופה הקודמת.
מפלים, שלוליות, בוץ ושלג היו מנת חלקנו במסלול המדהים.
סיכום של טיול ג'יפים בשלג בצפון רמת הגולן, למרגלות החרמון.

טיול ג'יפי רנגלר לעומק האי פלופונז - יוון חורף 2019
טיול ג'יפי רנגלר לעומק האי פלופונז - יוון חורף 2019

אז כמו שהבטחנו, יצאנו לטיול חלוץ לעומק האי פלופונז שבדרום יוון, עם שיירה של רכבי Jeep Wrangler שחורים, עמוסים ב 18 משתתפים שענו לתנאי הסף שהגדרנו כ"נהגים גיבורים" למסע מאתגר באזור שלא מתויר.
רצינו חורף והתפללנו לתנאים קשים ושלג רב, בדיעבד הסתבר שהתפילות שלנו התקבלו שם למעלה בהתלהבות יתרה ויוון חטפה מזג אויר סוער וכמויות של שלג כמו שלא נראו בה מזה 24 שנים. כתוצאה ישירה מכך פגשנו לאורך המסלול את כל מה שחיפשנו ולעיתים, הרבה יותר מזה. הודות לקבוצה נהדרת ומגובשת יכולנו להכל, עבודת הצוות ושיתוף הפעולה יחד עם מצב רוח טוב ותחושת אחריות הדדית, תרמו לחוויה עצומה ומעצימה למשך חמישה ימים מדהימים של טיול ג'יפים אמיתי!

מפלים ושלג ברמת הגולן - 11/1/19
מפלים ושלג ברמת הגולן - 11/1/19

תחזית מזג האוויר חוזה כי ביום חמישי יירד שלג ברמת הגולן ויצבע את החרמון בלבן. בחדשות לא מפסיקים להתפעל מכמויות המים בנחלים הזורמים לכנרת וזה הזמן לצאת ולבקר במספר מפלים ובציר 5 בחרמון

דף 1 מתוך 3